Startuje Wrocławski Festiwal Gitarowy - bilety do wygrania!

Newsy
Startuje Wrocławski Festiwal Gitarowy - bilety do wygrania!

Już w najbliższy czwartek, 10 października rozpocznie się szesnasta edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Do wygrania bilety na koncerty!

Podobnie jak w ubiegłym roku festiwal trwać będzie niemal przez cały październik, a w jego programie znajdzie się dwanaście koncertów oraz lekcje mistrzowskie. Pierwszym wydarzeniem festiwalowym będzie koncert "Scena Młodych", podczas którego wystąpi jedenaście zespołów kameralnych reprezentujących dziewięć szkół muzycznych z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Drezna i Pragi. Inicjatorką koncertu jest Agata Furmanowska, która na co dzień prowadzi klasę gitary w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

10.10.2013, godz. 18:00
Stary Ratusz, Sukiennice 14/15
Bilety: 5/10 PLN

Po klasycznej inauguracji festiwal rozbrzmi dźwiękami flamenco, kiedy w niedzielę, 13 października w Synagodze pod Białym Bocianem zagra zespół Que Passa. Jest to polska grupa mogąca uchodzić za jednego z prekursorów flamenco fusion w Polsce. Została założona w 1997 roku przez gitarzystę Jarosława Dzienia. Tworzą ją muzycy związani również z innymi zespołami, takimi jak: Golec uOrkiestra, Hard Times, Megitza. Pomimo polskich korzeni Que Passa z powodzeniem konkurować może z hiszpańskimi grupami flamenco, czego dowodem są jej zagraniczne koncerty, między innymi w Hiszpanii, Mołdawii i Niemczech. We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Jarosław Dzień (gitara), Marcin Hilarowicz (gitara), Kuba Mietła (akordeon), Łukasz Adamczyk (gitara basowa) i Mirek Hady (cajon, instrumenty perkusyjne).

13.10.2013, godz. 18:00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Bilety: 30/40 PLN

Swoją nową płytę podczas festiwalu promował będzie również Eamon McGrath, przedstawiciel młodej kanadyjskiej sceny niezależnej. Jest to artysta, który w ciekawy sposób łączy współczesny rock z tradycją amerykańskiej muzyki spod znaku country czy bluesa. Jego nowa płyta zostanie wydana w przyszłym roku, a poprzedzi ją seria mini albumów, z których pierwszy ukaże się już 15 października. Koncert Eamona McGratha odbędzie się 22 października w Klubie Muzycznym Łykend.

22.10.2013, godz. 20:00
Klub Łykend, ul. Podwale 37/38, Wrocław
Bilety: 20/35 PLN

Największym wydarzeniem festiwalowym będzie koncert Larry’ego Coryella, który wystąpi 29 października w Imparcie i zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "The Lift". Album ukazał się w tym roku i z miejsca podbił amerykańskie listy przebojów. Przez siedem tygodni był w pierwszej dziesiątce zestawienia najlepszych płyt według opiniotwórczego "College Music Journal". Jest to wciąż jazzowy album, choć muzycznie odbiega od tego, czym Coryell zajmował się w ostatnim czasie. W założeniu bowiem "The Lift" miał być interpretacją tego, co grałby teraz Jimi Hendrix gdyby wciąż żył. A zatem cała płyta brzmi znacznie bardziej rockowo, co w pewnym sensie jest powrotem do korzeni Coryella, który zasłynął jako prekursor jazz rocka i jazz fusion.

29/10/2013 godz. 19:00
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
Bilety: 70/155 PLN
Wejściówka studencka 45 PLN

Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ trwać będzie od 10 do 30 października. Sprzedaż biletów festiwalowych prowadzi bileteria TBox: www.tbox24.pl.

Pełny program festiwalu dostępny na stronie www.gitaraplus.pl.

Konkurs:

Mamy do wygrania po jednej podwójnej wejściówce na koncerty Eamona McGratha i Larry’ego Coryella. Odpowiedzi na pytanie nr 1 lub 2 (w zależności od tego, który koncert wybierzecie) wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: odpowiednio - McGrath lub Coryell. Odpowiedzi można przesyłać do piątku (11.10) do 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytania:

1. Jaki tytuł nosi Epka Eamona McGratha, która ukaże się w przyszłym tygodniu?
2. Jacy gitarzyści wystąpili u boku Larry’ego Coryella podczas koncertu w Londynie, który ukazał się w 1980 r. jako "Meeting of the Spirits"?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za udział w konkursie. Epka Eamona McGratha nosi tytuł "Exile", a gitarzyści, o których pytaliśmy to oczywiście John McLaughlin i Paco De Lucia.

Podwójne bilety otrzymują: Łukasz Wojteczek (Eamon McGrath) i Paweł Węgier (Larry Coryell). Gratulujemy!