New Model Army we Wrocławiu za tydzień

Newsy
New Model Army we Wrocławiu za tydzień

Już 10 października we wrocławskim klubie Alibi wystąpi brytyjska legenda - zespół New Model Army. Będzie to jeden z koncertów trasy promującej kolejny studyjny album "Between Dog and Wolf".

W roli supportu zobaczymy legnicką formację This Cold.

10.10.2013
Alibi/Wrocław

godz. 20:00 (wstęp od 19:00)

Bilety: 55/65 pln

Miejsca sprzedaży: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,102.html), Rocky Shop (Wrocław), Alibi

New Model Army
powstał w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu fanów pozostaje kultowym - nie daje się łatwo sklasyfikować. Brytyjczycy sprzedali ponad 1,5 miliona egzemplarzy płyt, choć ich single nie trafiały na listy przebojów. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm, zgromadziła też wokół siebie potężną rzeszę fanów. Za najlepsze albumy w dyskografii NMA uznaje się "No Rest For The Wicked" czy "Thunder and Consolation".

W 2010 roku zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Kolejna trasa koncertowa w roku 2013 jest okazją do promocji najnowszego - dwunastego już - albumu "Between Dog and Wolf". Zespół wyprodukował materiał własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii zespołu.

This Cold powstał w Legnicy na bazie trzonu zimnofalowego zespołu Cabaret Grey, którego muzycy nawiązali współpracę z wokalistką Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, Alienoil). This Cold zadebiutował na składance "Tribute to Clostekeller" coverem piosenki "Jihad" oraz na imprezie promującej wydanie trybutu. Muzycy zespołu mają na swoim koncie EPkę "Stirring" (jako Cabaret Grey) oraz udział w kilku składankach prezentujących muzykę niezależną. Koncertują, wykonując nowe piosenki utrzymane w stylistyce zimnej fali/postpunka, a także numery z repertuaru Cabaret Grey. Na koncercie usłyszymy również materiał z nowej płyty zatytułowanej "A Deeper Grey", która ukazała się 15 lipca.

Więcej info na www.pwevents.pl

Dzień wcześniej formacja wystąpi w krakowskim Kwadracie.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.