Wygraj bilet na koncert Joe Bonamassy!

Newsy
Wygraj bilet na koncert Joe Bonamassy!

Joe Bonamassa już 20 października wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej, a w naszym konkursie do wygrania bilet na koncert.

Przyszedł na świat w 8 maja 1977 roku w Utice w stanie Nowy Jork, dokładnie w 66-te urodziny Roberta Johnsona. Dzięki temu, że jego ojciec Len posiadał sklep z instrumentami, Joe zaczął grać na gitarze Chiquita o pomniejszonej skali już w wieku czterech lat. Siedem lat później zaczął pobierać lekcje gry, po raz pierwszy występował na scenie przed B.B. Kingiem w wieku 12 lat, a w dwa lata później został zaproszony do udziału w festiwalu Fendera. Wraz z Berrym Oakley'em Juniorem, synem basisty zespołu The Allman Brothers Band, założył zespół The Bloodline, którego członkami byli też m.in.: syn Milesa Davisa Erin Davis i syn Robby'ego Kriegera z grupy The Doors, Waylon Krieger. Zespół wydał jeden album, na którym gościnnie zagrał Warren Haynes.   

Ale ten zespół znanych muzycznych dzieci to tylko pierwszy etap w karierze Joe, trampolina do wielkiej kariery. O toku, jaki przybrało jego życie zadecydowała miłość do gitar: graniem na tym instrumencie nie tylko zarabia na życie, i zaskarbia sobie miłość tysięcy ludzi na całym świecie (gra ponad 200 koncertów rocznie!), ale też i zwyczajnie sprawia sobie przyjemność. Od najmłodszych lat kolekcjonuje gitary - ma ich ponad 215! Do nagrania płyty zawierającej 11 utworów potrafi użyć 22 różne gitary i 5 wzmacniaczy, natomiast podczas koncertów używa średnio od 5 do 8 różnych instrumentów. W tym Gibsona sygnowanego swoim własnym nazwiskiem, o numerze seryjnym 001, choć, jak mówi, wolałby, żeby to było 007...  

Jego muzykę zgrabnie określono "postmodernistycznym bluesem": słychać w niej zarówno wpływy bluesa z Delty Missisipi, brytyjskiej Inwazji Bluesowej lat 60-tych, jak i czysto rockowe zagrywki. Tym, co łączy te elementy w spójną całość, jest wirtuozeria, nad którą młody mistrz nieustannie pracuje. Lubi też swoją wiedzą dzielić się z małymi adeptami gitary, i muzyki w ogóle: uczestnicząc w programie "Blues in the Schools" podróżuje po amerykańskich szkołach, by zachęcać dzieci do zainteresowania się bluesem. Jak mówi, dawno temu poświęcił się muzyce, i, choć to wymaga wyrzeczeń, nie żałował tej decyzji ani przez chwilę. Z tej decyzji są też zadowoleni jego fani, którzy swego mistrza obdarzają nieziemskim uwielbieniem, tłumnie zjawiając się na wszystkich jego koncertach.      

Joe Bonamassa - gitara i śpiew   
Carmine Rojas - gitara basowa   
Tal Bergman - perkusja   
Derek Sherinian - instrumenty klawiszowe i śpiew

20 października 2013
Warszawa, Sala Kongresowa,
godzina 19.00

Ceny biletów:

rzędy I-VII: 395 zł (ostatnie bilety!)
rzędy VII - XXI: 310 zł (ostatnie bilety!)
rzędy III - VII Dostawki A: 310 zł (ostatnie bilety!)
rzędy VIII - XXI Dostawki A: 250 zł
amfiteatr: 250 zł
kanapki: 195 zł
balkon: 195 zł

bilety do kupienia na www.ticketportal.pl.

Organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta: www.delta.art.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Konkurs I:

Mamy do wygrania jedną podwójną wejściówkę na koncert. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl, do piątku (04.10) do godz. 12:00. Tytuł maila: Bonamassa. Mail musi być podpisany! Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie I:

Joe Bonamassa o swoim pierwszym prawdziwym koncercie: "Na nasz koncert przyszło około 600 osób, a wejściówka kosztowała 5 dolarów. Występ nieźle nam poszedł i grałem od 8 do 9, a ponieważ na drugi dzień szedłem do szkoły. Mama przyjechała po mnie o 9 samochodem." Ile lat miał wtedy Bonamassa?

Rozwiązanie konkursu I:

Dziękujemy za odpowiedzi. Joe Bonamassa miał wtedy 12 lat. Podwójną wejściówkę na koncert otrzymuje Krzysztof Makowczyński. Gratulujemy!

Konkurs II:

Mamy do wygrania jedną podwójną wejściówkę na koncert. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl, do piątku (11.10) do godz. 12:00. Tytuł maila: Bonamassa. Mail musi być podpisany! Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie II:

W marcu 2013 Bonamassa zagrał w Londynie cztery koncerty podsumowujące jego karierę. W jakich klubach/salach odbyły się te występy?

Rozwiązanie konkursu II:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Koncerty miały miejsce w: The Borderline, Shepherd’s Bush Empire, Hammersmith Apollo oraz Royal Albert Hall. Bilet otrzymuje Lidia Domańska. Gratulujemy!