Tony Muzyki z Drown my Day już za dwa tygodnie

Newsy
Tony Muzyki z Drown my Day już za dwa tygodnie

Już w sobotę 28 września w warszawskim Klubie 55 w ramach imprezy Tony Muzyki wystąpi m.in formacja Drown my Day.

Drown my Day - death metal / deathcore [Kraków]
Zespół został założony na początku 2006 roku w Krakowie. W swojej muzyce sprawnie łączy elementy nowoczesnego death metalu z metalcore'ową rytmiką jednocześnie starając się uciekać od przypisywania do jednej konkretnej łatki muzycznej. Pierwszy pełnowymiarowy album ukazał się na początku 2013 r. Krążek zatytułowany "Confessions" został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i zyskał pozytywne recenzje. Zespół koncertował w kraju i za granicą z takimi kapelami jak: Caliban, Pro-Pain, The Ocean, Death Before Dishonor, Annotations of an Autopsy, Textures, Sylosis, My Autumn, Frontside, Faust Again, In Other Climes.

Steel Habit - thrash / heavy metal [Warszawa]
Zespół Steel Habit działa od 2010 r. Znudzeni dotychczasowymi dokonaniami postanowili wspólnie stworzyć coś nowego, nastawiając się na fuzję kilku nurtów metalu z naciskiem na heavy/thrash. Po szybkim skomponowaniu materiału kapela zaczęła koncertować, by później, w 2011 roku nagrać swoje pierwsze demo.

formydemons - metalcore [Warszawa]
Reaktywacja formydemons po paru latach przerwy nastąpiła w kwietniu 2012. Aktualnie zespół intensywnie koncertuje, trwają też przygotowania do nagrań nowego albumu przewidzianego na 2013 rok. Do tej pory FMD dzielił scenę m.in. z Better Than Suicide, Shoot the Girl First, To Leave a Trace, Eden Farewell i This Deafening Whisper.

Minetaur
- groove-metal [Warszawa]
Czwórka śmiałków spotkała się AD 2012 na piaszczystym rozstaju Warszawy-Śródmieście. Wpływów zasięgając od takich wesołków jak Crowbar, Cancer Bats czy Lamb of God umyślili sobie łączyć southernowe skibidibi z hardkorowym rozkrokiem tanecznym.

Nongore Hell - dark hardcore / metalcore / screamo [Warszawa]
Nongore Hell to połączenie metalcore'u, dark hardcore'a, crusta, punka i thrashu z wieloma innymi wpływami. Kapela, założona przez członków Wschodu, TPSu i Street Chaos, powstała z początkiem 2012 roku.

28.09.2013
Tony Muzyki
Klub 55, Żurawia 32/34, Warszawa

Godz. 18:00
Bilety: 20 pln

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.