Ulver wraca z nowym albumem Messe I.X-VI.X

Newsy
Ulver wraca z nowym albumem Messe I.X-VI.X

23 września światło dzienne ujrzy "Messe I.X-VI.X", najnowszy krążek norweskiej formacji Ulver.

Muzyka, która znajdzie się na "Messe I.X-VI.X" została zamówiona w ubiegłym roku przez dom kultury w Tromso, we współpracy z Arctic Philharmonic Orchestra. Skomponował ją Ulver i 21 września po raz pierwszy wykonał na żywo z towarzyszeniem orkiestry kameralnej z Tromso. Po koncertowej premierze tego materiału muzycy poświęcili zimę i wiosnę na przygotowanie w Oslo jego studyjnej wersji.

Kameralna, ascetyczna i niemal ambientowa muzyka "Messe I.X-VI.X" znacząco odbiega od ostatnich dokonań formacji dowodzonej przez Kristoffera Rygga, zbliżając się klimatem do wczesnych elektronicznych Epek zespołu "Silence Teaches You How to Sing" i "Silencing the Singing".

Sześć utworów napisali i wyprodukowali członkowie Ulver: Ole Alexander Halstensgard, Kristoffer Rygg, Jorn H. Svaeren i Tore Ylwizaker przy współpracy kompozytora Martina Romberga, który zaaranżował kompozycje dla 21 muzyków orkiestry kameralnej. Wśród inspiracji, które wpłynęły na brzmienie "Messe I.X-VI.X", zespół wskazał na III Symfonię Góreckiego "Symfonia pieśni żałosnych", twórczość Gustava Mahlera i Gustava Holsta, a także When i Nurse with Wound, krautrock i synth lat '70, Ash Ra i Autobahn, pop z lat '80, Johna Carpentera, Blaszany bębenek i Terry'ego Rileya.

Album ukaże się nakładem Kscope Records 23 września w postaci CD i wersji winylowej. Polskim dystrybutorem jest Rock Serwis.

Tracklista:
1. As Syrians Pour In, Lebanon Grapples With Ghosts Of A Bloody Past
2. Shri Schneider
3. Glamour Box (ostinati)
4. Son Of Man
5. Noche Oscura Del Alma
6. Mother Of Mercy

Płyta trafia do dystrybucji w Polsce dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.