Coheed and Cambria wystąpi w Polsce

Newsy
Coheed and Cambria wystąpi w Polsce

Już 25 listopada w warszawskiej Proximie wystąpi amerykańska formacja Coheed and Cambria.

Zespół będzie promować swój nowy album "The Afterman: Descension" wydany w lutym tego roku. Jest to druga część dyptyku, którego pierwsza "The Afterman: Ascension" trafiła do sprzedaży rok temu. Utwory stanowią ciąg dalszy historii "Amory Wars" i koncentrują się wokół bohatera Siriusa Amory’ego. Coheed and Cambria, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post - hardcore.

W roli supportu wystąpią Osada Vida i Pampeluna

25.11.2013
Warszawa, Klub Proxima

otwarcie bram: godz. 19:00
początek koncertu: godz. 19:45

Ceny biletów:

100 zł (przedsprzedaż)
120 zł (w dniu koncertu)

Bilety w sprzedaży od piątku 23 sierpnia

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl

Grupa na muzycznej scenie działa już od 1995 r.. W początkowym etapie funkcjonowania formacja posługiwała się nazwą Shabütie i przez prawie rok eksperymentowała z różnymi muzycznymi stylami. W 1999 r. zespół wydaje swoje pierwsze demo i EPkę, a już w kolejnym roku - kolejną EPkę - "Delirium Trigger". Już na tej płycie kilka z utworów było częścią opowieści SF zatytułowanej The Bag, która później przemianowana została na The Amory Wars.

Każdy z kolejnych albumów zespołu był koncept albumem, a wszystkie zostały ze sobą powiązane tematycznie, tworząc pięciopłytową sagę The Amory Wars, opowiadającą o żyjącej w układzie planetarnym Heaven's Fence rodzinie Kilgannonów, w skład której wchodzą Coheed i Cambria oraz ich syn Claudio. Właśnie pod wpływem tej opowieści zespół jeszcze przed wydaniem EPki zdecydował się na zmianę nazwy na Coheed and Cambria.

W 2002 r. ukazuje się pełnowymiarowy debiutancki krążek grupy "The Second Stage Turbine Blade", który muzycznie zainspirowany został przez twórczość m.in. At The Drive In. Rok później premierę ma drugi album "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3". W tym okresie czasu grupa koncertowała w Stanach, Japonii i w Europie, grając u boku m.in. Linkin Park, Slipknot i AFI.

Po wielkim sukcesie "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3" z zespołem kontrakt podpisuje Columbia Records. W 2005 r. ukazuje się kolejny krążek - "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness", który okazał się największym komercyjnym sukcesem zespołu, osiągając 7 pozycję na liście Billboardu. Na tym albumie grupa odchodzi od post hardcore'a w kierunku progresywnego rocka. W 2007 r. do sklepów trafił czwarty krążek zespołu - "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który debiutuje na 6 miejscu Billboardu.

W 2010 roku ukazał się album "Year of the Black Rainbow", który chronologicznie jest pierwszą częścią całej sagi The Amory Wars. Za produkcję materiału odpowiedzialni byli Atticus Ross (Nine Inch Nails, Jane's Addiction) i Joe Barresi (Tool, Queens Of The Stone Age).