The Flying Eyes na 6 koncertach w Polsce

Newsy
The Flying Eyes na 6 koncertach w Polsce

Już w poniedziałek, 19 sierpnia na pierwszym z sześciu polskich koncertów wystąpi amerykańska formacja The Flying Eyes.

Nadlecą po cichu i zahipnotyzują Was swoją porażającą mocą... Inwazja kosmicznych latających oczu, którą w 1962 roku opisała J. Hunter Holly, ma szansę się powtórzyć, jednak w zgoła odmiennej formie. Tym razem nikt nie będzie zmuszony do wydobywania plutonu, lecz do odkrycia całych pokładów blues rockowej muzycznej psychodelii.

Tego lata podbój Europy rozpoczyna ekipa z Baltimore - The Flying Eyes, która swoją ekspansję w naszym kraju zaplanowała na 19 sierpnia. Panowie z USA po udanych koncertach w Polsce w poprzednich latach liczą na przyjęcie przynajmniej tak dobre, jak ostatnio. A żeby było lepiej, w trasę zabierają ze sobą równie uwodzicielski skład Golden Animals. Zmasowany, psychofoniczny atak nastąpi kolejno na Szczecin, Koszalin, Poznań, Gdynię, Warszawę i Kraków.

The Flying Eyes to czterech chłopaków, którzy konsekwentnie od 2007 roku udowadniają, że muzyka psychodeliczna inspirowana takimi legendami jak The Doors, Led Zeppelin, czy też bluesowymi brzmieniami rodem z Delty Mississipi, może wciąć być świeża i porywająca. Na obecnej trasie zespół promuje swój trzeci pełny album "Lowlands", który ukazał się 26 lipca nakładem niemieckiej wytwórni Noisolution. Największym atutem tej blues rockowej formacji są koncerty, więc podsceniczna ekstaza będzie nieunikniona.

Golden Animals to zespół generujący dźwięki, na które wpłynęły dokonania takich muzyków jak Billie Holiday, Lou Reed czy The Doors. Co jednak najistotniejsze, duet z Brooklynu tworzony przez śpiewających perkusistkę oraz gitarzystę w sposób wyrazisty kreuje swój indywidualny styl. Można było to usłyszeć już na ich bardzo dobrze przyjętym debiucie, który ukazał się w 2008 roku i z pewnością zostanie to również potwierdzone na zbliżającym się, nowym wydawnictwie, zatytułowanym "Here Eye Go".

19.08 - Szczecin - RKM Morion
20.08 - Koszalin - Klub Kawałek Podłogi + Same Road
21.08 - Poznań - Klub pod Minogą
22.08 - Gdynia - Klub Desdemona + Ampacity
23.08 - Warszawa - Klub Harenda + Vagitarians
24.08 - Kraków - KotKarola