Illusion zagra na Balctic Games 2013

Newsy
Illusion zagra na Balctic Games 2013

W ramach tegorocznej odsłony Balctic Games 2013, imprezy poświęconej sportom ekstremalnym, która odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia wystąpi formacja Illusion.

17 sierpnia, oprócz Illusion wystąpią również formacje Octopussy i Ampacity.

Illusion - absolutna klasyka rodzimego ciężkiego grania. Kapela, której od samego początku przewodzi charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Tomek "Lipa" Lipnicki", powstała w 1992 roku w Gdańsku. Jej styl to wypadkowa dokonań takich wykonawców jak Alice In Chains, Soundgarden, Pantera, Rage Against The Machine, Helmet. Trzy pierwsze płyty Illusion, oznaczone numerami od 1 do 3, pokryły się złotem. Kapela zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz, dając znakomicie przyjmowane koncerty, zarówno w klubach, jak i na dużych festiwalach. Pojawiła się także za granicą.

W listopadzie 1999 roku Illusion zagrał pożegnalny koncert, ale w 2008 roku powrócił na scenę. Najpierw na jeden występ we wrocławskiej Hali Ludowej. Trzy lata później doszło już do pełnej reaktywacji zespołu i mini-trasy koncertowej. Ukazała się także kompilacyjna płyta, na której znalazły się nowe piosenki - "Solą w oku" i "Tron". W lutym 2012 roku Illusion świętował XX-lecie istnienia, co uczcił w typowy dla siebie sposób, czyli grając koncerty. Skład: Tomek "Lipa" Lipnicki" - gitara, wokal, Jerzy "Jerry" Rutkowski - gitara, Paweł Herbasch - perkusja, Jarosław Śmigiel - gitara basowa

Octopussy - Pierwsze skojarzenie? Oczywiście filmowa "Ośmiorniczka" o przygodach Jamesa Bonda. Jak się okazuje, produkcja z Rogerem Moore'em w roli głównej zainspirowała młodych muzyków z Trójmiasta. Octopussy to gdyńska pięcioosobowa załoga, która zadebiutowała płytowo w 2013 roku krążkiem "Octopussy" (nagranym w dwa dni!). Promowała go piosenka "Glorious Legacy Of The Useless Bum". Muzycy kochają klimat muzyki z południa Stanów Zjednoczonych, amerykański luz, a także stoner, bluesa i rock and rolla. Skład: Jan Galbas (wokal; także Ampacity), Konrad Ciesielski (perkusja; także Blindead), Marcin Bąkowski (gitara basowa), Piotr Danielewicz (gitara) i Michał Koziorowski (klawisze).

Ampacity - Załoga z Trójmiasta, która reanimuje muzyczne klimaty sprzed lat. W jej kawałkach słychać esencję dokonań artystów z drugiej połowy lat '60 i pierwszej połowy '70 XX wieku, a także stoner i sludge. Zespół tworzą: Jan Galbas (wokal gitara; także Octopussy), Marek Kostecki (elektryczne pianino, organy, syntezator), Wojciech Lacki (gitara basowa), Piotr Paciorkowski (gitara) i Sebastian Sawicz (perkusja).

16-18 sierpnia 2013
Gdańsk - Plac Zebrań Ludowych

Koncert - 17. sierpnia

Godziny otwarcia: bramę festiwalową otwieramy każdego dnia od 12
Godzina koncertu: 21.00

Bilety dostępne: ebilet.pl sieć Empik sklep Baltic Place

Balctic Games 2013 to impreza, której początki sięgają 2007 roku, gdy kilku zapaleńców postanowiło stworzyć największe zawody sportów ekstremalnych w naszym kraju. Tegoroczne Baltic Games będzie mieć jeszcze większego kopa niż poprzednich 5 edycji. Nowy partner - Vans rozpali tłum do czerwoności zaproszonymi zawodnikami oraz muzyką, która będzie rządzić na scenie koncertowej. Do pieca dołoży tak jak w zeszłym roku Monster Energy Drink, który przywiezie swoich najlepszych zawodników oraz kilka niespodzianek.

Startujący zawodnicy przybędą sponad 20 krajów. Zeszłoroczna zwycięska trójka BMX to Drew Bezanson, Harry Main, Daniel Dhers oraz z kategorii Skate - Phil Zwijsen, Steven Reevers, Brad McClain.

Organizatorzy przygotowali masę atrakcji. W tym roku zostanie postawiony prawdziwy Beach Bar z masą aktywności. Do tego dochodzą szkółki BMX oraz deskorolki. Będzie również okazja do pojeżdżenia na longboardzie, skimboardzie, potrenowania trików na poduszce pneumatycznej, wzięcia udziału w licznych konkursach z nagrodami, czy zrobienia sobie tatuażu za darmo.