Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce

Newsy
Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce

W listopadzie na trzech koncertach w Polsce wystąpi francuska grupa Nouvelle Vague znana z wyjątkowych aranżacji w stylu bossa nova utworów takich grup jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy.

Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart zjednały im wielu fanów na całym świecie. Podczas listopadowej trasy po Polsce na scenie zespół wspierać będą wspaniałe wokalistki - elegancka i zmysłowa Melanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea. Taki skład z całą pewnością zapewni nam wyjątkową atmosferę - pełen kobiecej seksualności musical wypełniony cudowną melancholijną muzyką w klimatach bossa novy.

Na debiutanckim albumie formacji, zatytułowanym po prostu "Nouvelle Vague" (2004), znalazły się interpretacje utworów z repertuaru takich zespołów jak The Clash, Depeche Mode, Joy Division czy Dead Kennedys. Piękny kobiecy wokal sprawił, że piosenki stały się niesamowicie lekkie i łagodne. Dzięki temu zabiegowi grupa szturmem wdarła się na listy przebojów i rozkochała w swojej muzyce tysiące fanów. W 2006 roku na rynku pojawiła się druga płyta francuskiego kolektywu, "Bande à Part", na której możemy usłyszeć piękne wokale Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer, wykonujących kolejną porcję coverów.

W listopadzie 2010 roku ukazał się czwarty studyjny album Nouvelle Vague "Couleurs Sur Paris". W przeciwieństwie to trzech poprzednich, które skupiały się na brytyjskim nurcie new wave i punk, krążek w całości zainspirowany jest muzyką francuską lat '70 i '80. W nazwie zespołu kryje się wszystko, co grupa chce przekazać swoją muzyką. Nouvelle Vague (franc. nowa fala) odnosi się zarówno do francuskiego kina lat '60, popularnego w latach '80 gatunku muzyki new wave, jak i klimatu bossa novy. Producenci zebrali to w jedną spójną całość, zaprosili do współpracy zdolne wokalistki i pozwolili odkryć fanom na nowo klasyczne utwory.

Polskie koncerty Nouvelle Vague odbędą się w ramach cyklu Deutsche Bank Invites. "Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites, jesteśmy niezwykle dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. Jestem bardzo ciekawy, jak polska publiczność przyjmie naszą kolejną propozycję, koncert Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague" - mówi Prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki

9 listopada 2013
Warszawa, Klub Palladium
godz. 20:00

10 listopada 2013
Poznań, ACK Eskulap
godz. 19:00

11 listopada 2013
Wrocław, Klub Eter
godz. 19:00

Bilety w cenie od 125 zł. do kupienia w: salonach Empik, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.makroconcert.pl