Serj Tankian na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Serj Tankian na dwóch koncertach w Polsce

Serj Tankian, wokalista System of a Down, jeden z najbardziej charyzmatycznych rockowych frontmanów na świecie, już w październiku wystąpi na dwóch koncertach w Polsce.

Serj Tankian pojawi się ze swoim solowym projektem, który powstał z połączenia dwóch innych: Elect The Dead Symphony & Orca. 11 października zaprezentuje go w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Na scenie towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna. Możemy się więc spodziewać jeszcze więcej mocy, emocji i energii niż podczas pamiętnego występu Tankiana w 2010 roku.

Do 2007 roku Serj Tankian znany był przede wszystkim, jako wokalista grupy System Of A Down, kompozytor i multiinstrumentalista. Jednak, kiedy na rynku ukazał się jego debiutancki krążek, Elect The Dead, zaczął być rozpoznawany jako artysta solowy. W 2009 roku w Nowej Zelandii Tankian po raz pierwszy zaprezentował projekt Elect The Dead Symphony. W towarzystwie 70-osobowej orkiestry utwory z jego debiutanckiego albumu nabrały nowego brzmienia. Tankian zrobił to, o czym od dawna marzył - połączył rockową muzykę i instrumenty symfoniczne. Osiągnął tym samym wyjątkowy efekt. Unikalny dramatyzm koncertu, ostre dźwięki grane przez klasyczne instrumenty, znane utwory w nowych aranżacjach złożyły się na sukces  przedsięwzięcia. Serj wystąpił z tym projektem w różnych częściach świata, zawsze zapraszając do współpracy lokalne orkiestry. W Polsce zagrał 20 czerwca 2010 roku w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie, w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

We wrześniu 2010 roku pojawił się na rynku kolejny solowy album artysty - Imperfect Harmonies. Tankian połączył na nim dynamizm muzyki rockowej, rozmach orkiestry oraz nowoczesne elektroniczne brzmienia uzyskując w ten sposób zwariowaną mieszankę.

W lipcu 2012 do sprzedaży trafiła płyta pt. Harakiri, która na liście zestawienia Billboard 200 pojawiła się od razu na 29 pozycji. Parę miesięcy później - w listopadzie - Tankian nagrał w Austrii materiał do krążka Orca, który w sprzedaży jest dostępny od czerwca 2013 roku. We współpracy z orkiestrą, dyrygowaną przez Wernera Steinmetza, Tankian stworzył podzielony na cztery akty album, w którym można dostrzec wpływy zarówno kompozytorów początku XX wieku (np. Ennio Morricone), jak i nowoczesnych twórców (m.in. Philip Glass).

11.10.2013 - Warszawa / Sala Kongresowa
12.10.2013 - Gdańsk / Ergo Arena


Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.eventim.pl
Wykaz punktów sprzedaży www.eBilet.pl lub www.eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.