My_Riot w kwietniowym Audio

Newsy
My_Riot w kwietniowym Audio

"Kwietniowa płyta Audio przyniesie kilka sporych niespodzianek muzycznych, choć największą z nich będzie absolutna, światowa premiera utworu grupy My_Riot."

My_Riot to wspólny projekt Glacy z zespołu Sweet Noise i producenta TR Hackera z Sopotu. Ich album prawdopodobnie ukaże się dopiero pod koniec bieżącego roku, jednak jednej z najciekawszych kompozycji duetu będzie można posłuchać już teraz na naszej kompilacji. To absolutny numer jeden albumu na którym pojawi się także Pure Reason Revolution (z nowej, kompletnie szalonej płyty), Client (powrót pań na scenę), The Pains Of Being Pure At Heart (jeden z ciekawszych debiutów tego roku) oraz Fading Colours (które po latach znajduje "swoje" brzmienie). Opowiedzmy sobie jednak nieco o My_Riot... Właściwie zrobi to sam autor projektu...

Mr.G a.k.a The Godfather: "My_Riot powstał w czasie mojego pobytu w Los Angeles. Po paru miesiącach pisania muzyki, poznawania nowego miejsca, powoływania do życia rozmaitych projektów, wróciłem myślą do pomysłu, który chodził za mną od dawna: połączenia mojego wokalu i textów z projektem opartego od podstaw na elektronice, beatach i nowoczesnej technologii tworzenia dźwięku. Szukałem projektu i partnera, który oprócz tego o czym już wspomniałem, miałby w sobie dużą dozę rebelii, punk rocka, energii i dość odwagi żeby ze mną pracować.

Z Hackerem połączył mnie konkurs na remix utworów Sweet Noise. Jego przeróbka Missing You była naprawdę kosmiczna, nowoczesna i jednocześnie agresywna i brudna. Zapamiętałem człowieka i podążyłem dalej własną drogą. Wrócił do mnie w myślach tutaj w Los Angeles. Napisałem maila z pytaniem czy nie ma jakichś wolnych beatów, projektów, do których chciałby dołożyć wokal. Po tygodniu dogrywałem już głos do Congo Rain. Wyszło tak dobrze, że zrobiliśmy drugi utwór - Jordan River, i tak to się właśnie zaczęło. Wymieniamy pliki online, a szybkość przerzucania śladów, mixów, pomysłów naprawde jest totalna i otwiera niebywałe możliwości.

Ja dostaję od Hackera mix zrobiony przez niego w programie Reason /tak, właśnie Mr. Howllet też go używa i to nie jest zabawka.../. Wymieniamy uwagi na Skype i po poprawkach ściągam z netu ślady, które importuję do programu Logic gdzie nagrywam wokale, Jeszcze raz miksuję całość i masteruję. Dorzucam czasami swoje produkcyjne pomysły i dźwięki, ale muzyka to 99% Hacker.

Ja skupiam się na tekstach, wokalach i miksie. Pracujemy bardzo szybko. W tej chwili mamy 9 kawałków na album Poison and Nectar, a zamierzamy napisać jeszcze raz tyle zanim zdecydujemy się wybrać najlepsze. Gdzie i jak projekt nabierze finalnego kształtu nie wiemy. Czy to bedzie L.A. czy Warszawa też nie wiadomo na razie. Wiemy jedynie, że maks nas cieszy i kręci wspólna praca. Wierzymy w to, że powstaje nowa jakość i to jest teraz najważniejsze.

TR Hacker (TRH) to trójmiejski producent działający od 98 roku, 1/3cia składu producencko dj'skiego B2lamacze. Od najmłodszych lat przejawiał niezdrowe zainteresowanie wszelakimi instrumentami elektronicznymi, początkowo niespecjalnie zdając sobie sprawę z ich zastosowania (siła magicznych pokręteł). Wiedza przyszła z czasem, głównie za sprawą zakupu pierwszego instrumentu, który oprócz paskudnego wyglądu i fatalnego brzmienia, miał w sobie 2-ie niezwykle ważne funkcje: syntezator i sequencer. Pierwsze, powstałe wówczas kawałki, absolutnie nie nadawały się do słuchania, nie wspominając już o jakiejkolwiek publikacji. Nieprzespane noce i upór zaowocowały jednak dalszym rozwojem i czymś co zaczęło przypominać muzykę. TRH w swojej twórczości stawia na mocne uderzenie, stąd też oscyluje głównie w połamanych klimatach, gdzie mocy nadają agresywne beaty i syntezatory. Niechęć przed zaszufladkowaniem sprawia, że ciągle eksperymentuje z nowymi formami wyrazu twórczego - cokolwiek to znaczy.

Zdjęcia Hackera (c)WANNADRAW / Zdjęcia Glacy (c)Noise.Inc 

My Riot online :
 http://myriot.bandcamp.mu/ 
 http://www.myspace.com/myriotband/