Nowy album Manic Street Preachers we wrześniu

Newsy
Nowy album Manic Street Preachers we wrześniu

Manic Street Preachers wracają z nowym albumem "Rewind the Film", który ukaże się 17 września. Poprzedzać go będzie singiel "Show Me The Wonder".

Dla fanów przygotowano już jednak przedsmak nowej muzyki - video do tytułowej piosenki "Rewind the Film (feat. Richard Hawley)". Utwór dostępny jest do bezpłatnego pobrania już teraz przy każdym zamówieniu płyty w serwisie iTunes. Kompozycja tytułowa to ponad 6 minutowy ‘soundtrack do nieistniejącego filmu’, z unoszącym się nad nim głosem Jamesa Deana Bradfielda i gościnnie - Richarda Hawleya (Longpigs, Pulp, Arctic Monkeys). Hawley: "Byłem niezwykle pozytywnie zaskoczony tym, że mogę coś nagrać ze słynnymi Manicami. Kocham ich od dawna za to co robią i jak to robią - więc bycie częścią ich następnego dzieła to dla mnie prawdziwe wyróżnienie."

Oprócz "Rewind the Film" przed premierą albumu, 9 września ukaże się singiel "Show Me The Wonder". To szybki, pozytywny numer pop z przesłaniem - na ’delikatnym’ nowym krążku to jeden z bardziej żywiołowych i wyróżniających się tracków.

Nagrywany w Cardiff i Berlinie (po raz pierwszy) album zawiera 12 nowych utworów ze znakiem jakości Manic Street Preachers, koncentrujących się na takich tematach jak rock’n’rollowy sen, Thatcheryzm, inspirowanych tak odległymi hasłami jak walijski zamek Manorbier Castle, wokalista i gitarzysta Skids/Big Country Stuart Adamson, ‘Brzemię snu’ Wernera Herzoga czy poeta RS Thomasem. W porównaniu do poprzedniego krążka "Postards from A Young Man", nowe utwory są bardziej refleksyjne, stawiające bardziej na dobre melodie niż nowoczesne produkcje. Muzycy pytani o umiejscowienie w przeszłości "Rewind the Film" opowiadają, że jego spokój przypomina czasy ‘This Is My Truth Tell Me Yours’."

Kontynuując tradycję duetów zapoczątkowaną na ostatnich wydawnictwach (Nina Persson z The Cardigans w "Your Love Alone" / Ian McCulloch w "Some Kind of Nothingness") płytę otwiera utwór "This Sullen Welsh Heart" z gościnnym udziałem Lucy Rose a w "4 Lonely Roads" główny wokal należy do Cate Le Bon. Do tego dochodzi także duet z Richardem Hawleyem.

Tracklista "Rewind The Film":
This Sullen Welsh Heart
Show Me The Wonder
Rewind The Film
Builder of Routines
4 Lonely Roads
(I Miss The) Tokyo Skyline
Anthem For A Lost Cause
As Holy As The Soil (That Buries Your Skin)
3 Ways To See Despair
Running Out Of Fantasy
Manorbier
30 Year War

zdjęcie: Alex Lake