DVD Ritchie Blackmore’s Rainbow w sierpniu

Newsy
DVD Ritchie Blackmore’s Rainbow w sierpniu

"Black Masquerade" - DVD Ritchie Blackmore’s Rainbow dokumentujące koncert z Dusseldorfu z 1995 roku, pojawi się w sklepach w sierpniu.

26 sierpnia ukaże się DVD Ritchie Blackmore’s Rainbow zatytułowane "Black Masquerade". To pierwsze oficjalne koncertowe wydawnictwo pokazujące zespół podczas trasy promującej wydany w 1995 roku album "Stranger In Us All".

Gdy Ritchie opuścił szeregi Deep Purple w 1993 roku, postanowił kolejny raz w swojej karierze zaprosić do współpracy młodych muzyków. Efektem był studyjny krążek, wydany pod szyldem Ritchie Blackmore’s Rainbow, który został świetnie przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę. Zespół wyruszył w dużą trasę promującą album, a koncert zagrany w Dusseldorfie został zarejestrowany i teraz trafi w ręce fanów. Kapela w składzie Ritchie Blackmore, Doogie White (wokal), Candice Night (wokal), Paul Morris (klawisze), Greg Smith (bas) i Chuck Burgi (perkusja), prezentowała utwory ze świeżo wydanej płyty oraz klasyki Rainbow i Deep Purple.

"Black Masquerade"
dokumentuje ostatnie jak dotąd, prawdziwie rockowe oblicze Ritchiego Blackmore’a. Materiał będzie dostępny na DVD oraz jako 2CD.

Tracklista:

1) Introduction  
2) Spotlight Kid  
3) Too Late For Tears  
4) Long Live Rock ‘n’ Roll / Black Night  
5) Hunting Humans  
6) Wolf To The Moon / Difficult To Cure  
7) Keyboard Solo  
8) Still I’m Sad  
9) Man On The Silver Mountain  
10) Temple Of The King  
11) Black Masquerade  
12) Ariel  
13) Since You’ve Been Gone  
14) Perfect Strangers  
15) Sixteenth Century Greensleeves  
16) Hall Of The Mountain King  
17) Burn  
18) Smoke On The Water