Wyniki Eliminacji do Przystanku Woodstock

Newsy
Wyniki Eliminacji do Przystanku Woodstock

Piąte Eliminacje do Przystanku Woodstock za nami. Wiemy, kto zagra na dużej, a kto na małej scenie "najpiękniejszego festiwalu świata".  Wszystko rozstrzygnęło się 16 czerwca w katowickim MegaClubie.

Decyzją jury konkursu, w którego skład weszli Jurek Owsiak, Gosia Kaczmarek, Andrzej Puczyński, Tomasz Kasprzyk i Krzysztof Dobies, na dużej scenie Przystanku Woodstock zagrają Chassis, Clock Machine, Offensywa, The Toobes i Ametria, zaś na małej Skowyt i Chemia.

Ostatni etap Eliminacji do Przystanku Woodstock AD 2013 był wydarzeniem emocjonującym, muzycznie różnorodnym, ciekawym - jednym słowem wyjątkowym. Zaczęło się od występu białoruskiej załogi The Toobes. Występu, który był najlepszym dowodem na to, że rock żyje i ma się dobrze. Takich dowodów na finale było zdecydowanie więcej. Rasowo rockowe show zaprezentowały także zespoły Clock Machine i Chemia, który - warto to podkreślić - w MegaClubie kręcił klip do jednego ze swoich nowych utworów. Nie zabrakło również cięższych brzmień, które godnie reprezentowały dwie warszawskie ekipy, mianowicie Hefirst i Ametria, a także pochodząca z Gdańska formacja Chassis oraz poznański Gomor. Było też reggae, a raczej okołoreggae’owe eksperymenty, które katowickiej publiczności zaserwowali "Metrowcy", czyli chłopaki z Czterech Metrów od Chodnika oraz Bezjahzgh, jedenastoosobowy kolektyw z Trzciamajki. Pojawił się także punk w wykonaniu Skowytu i Offensywy, a także alternatywna propozycja Transsexdisco oraz miks rapu i funkowego groovu w wykonaniu warszawskiego bandu Mama Selita. Finał Eliminacji udowodnił, że nasza scena rozwija się prężnie i wszechstronnie. Oby tak dalej!

Laureaci V Eliminacji:

Duża Scena:
Chassis
Clock Machine
Offensywa
The Toobes
Ametria

Scena Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP:
Labirytm
Cała Góra Barwinków
Skowyt
Chemia
Big Fat Mama (bezpośrednie zaproszenie)

Scena ASP:
Audiofeels

Nagrody dodatkowe:
- Nagranie demo w Izabelin Studio: Offensywa
- Gitara basowa od firmy Hofner: Kuba Tracz (Clock Machine)
- Gitara Elektryczna marki DBZ od firmy Prusakowski: Konstantin Pyzhov (The Toobes)
- Voucher o wartości 2.000 zł na zakupy produktów marki Ludwig, od firmy Ada-Music: Chassis
- Voucher o wartości 1.500 zł na zakupy produktów marki Amedia, od firmy Ada-Music: Chemia
- Voucher o wartości 1.500 zł na zakupy produktów marki Amedia, od firmy Ada-Music: Skowyt
- Słuchawki marki Marshall od firmy Hama: The Toobes
- Koncert na festiwalu Student Camp Summer Fest w Bułgarii oraz teledysk z koncertu: The Toobes