Ruszyła sprzedaż biletów na Suwałki Blues Festival 2013

Newsy
Ruszyła sprzedaż biletów na Suwałki Blues Festival 2013

Od dziś można nabyć bilety na koncerty w ramach Suwałki Blues Festival 2013, który wystartuje 11 lipca.

Koncert otwarcia Suwałki Blues Festival 2013 odbędzie się w dniu 11.07.2013 (czwartek) godz. 20.00. Wystąpi Michał Urbaniak & Mika Urbaniak.
Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5,
bilet - 95 zł

Koncerty klubowe:

bilet na pojedynczy koncert klubowy - 15zł
karnet do 8 klubów (12 i 13 lipca) - 90 zł

12.07.2013 (piątek) od godz. 22.30

Hoodoo Band (PL)
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2

The Rhythm Chiefs (NL)
Ogród Letni Rozmarino, ul. Kościuszki 75

Jutas & Belkin Duo (LT)
restauracja Einstein, ul. Kościuszki 82

The Bluestown Kings feat. Jostein Forsberg, Morten Omlid & Trond Ytterbø (NO)
Bar Polski, ul, Kościuszki 59

13.07.2013 (sobota) od godz. 22.30

Harpcore (PL)
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2

Nie strzelać do pianisty & Cheap Tobacco (PL)
Ogród Letni Rozmarino, ul. Kościuszki 75

Bob Der Bluesmeister & His Special Guests (DE/PL)  
Bar Polski, ul. Kościuszki 59

Mojo (PL)
restauracja Einstein, ul. Kościuszki 82

Sprzedaż bezpośrednią biletów na koncert otwarcia i karnetów na koncerty klubowe do dnia 11.07.2013 roku prowadzi:
KASA SOK, Suwalski Ośrodek Kultury ul. Papieża Jana Pawła II 5
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziele przed imprezami biletowanymi od godz. 10:00 do rozpoczęcia imprezy.

Informacje dotyczące rezerwacji biletów jak również informację dotyczącą sprzedaży bezpośredniej biletów na pojedyncze koncerty klubowe i karnetów na koncerty klubowe w dn. 12-13.07.2013 można znaleźć TUTAJ.

W godzinach popołudniowych odbędą się kameralne koncerty plenerowe w scenerii suwalskiej Starówki. Na scenach przy ul. Chłodnej i Kościuszki wystąpią Szulerzy (PL), Willie Mae Unit (PL), The Jan Gałach Band (PL), Bogdan Szweda & Easy Rider (PL), El Trio (LV), Tres Hombres (PL/PO), Tom Portman (IE),  JJL Trio (PL), Why Ducky? (PL), Mona Johansson Duo (SE)

Piątkowe i sobotnie koncerty plenerowe na dwóch głównych scenach festiwalowych w zabytkowym centrum miasta tradycyjnie będą otwarte dla publiczności. Rozpoczną się o godz. 17.00 i potrwają do godz. 22:00. Zobaczymy i usłyszymy między innymi:

Eric Gales Band
(US/PL) - amerykański blues-rockowy gitarzysta, okrzyknięty cudownym dzieckiem, w jego grze słychać wpływy Jimi Hendrixa.
Henrik Freischlader Band (DE) - jeden z najbardziej znanych gitarzystów europejskiej sceny bluesowej.
Hundred Seventy Split (UK) feat. Joe Gooch & Leo Lyons from Ten Years After - nowy projekt muzyków z zespołu Ten Years After.
The Dana Fuchs Band (USA) - niezwykle utalentowana liderka grupy, która swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 12 lat śpiewając w pierwszym Baptyskim chórze kościelnym.
Moreland & Arbuckle (USA) - Gitarzysta Aaron Moreland i harmonijkarz oraz wokalista Dustin Arbuckle już od ponad dekady eksplorują teren zwany "muzyką rdzennie amerykańską".
Layla Zoe (CAN) - wokalistka bluesowa, obok której nie można przejść obojętnie; często porównywana do Janis Joplin przez jej surowe i emocjonalne zachowanie na scenie.
Jack Bruce & His Big Blues Band (UK) - legendarny basista kultowego tria Cream, kompozytor i instrumentalista, współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. John Mayall, Lou Reed, Frank Zappa czy Charlie Watts.

W ramach Suwałki Blues Festival 2013 odbędzie się również wystawa fotografii Mortena Gjerde ,,Mississippi - kolebka bluesa'' w ramach projektu "Historia Bluesa, Notodden - Mississippi".

,,Zdjęcia przedstawiane na tej wystawie są zbiorem fotografii z moich wypraw do Stanów Zjednoczonych oraz Mississippi. Te podróże stopniowo powiększały moją sieć znajomych, w szczególności  w klimacie bluesowym w sercu kolebki bluesa. Bez tych znajomości, wiele ze zdjęć nie mogłoby być zrobionych lub przeniesionych na dysk przenośny. Przedstawiają one bowiem unikalne podejście do zupełnie innej kultury, jest tam też wiele muzyki w obrazach.  Dlatego, że przedstawiają ludzi, którzy stworzyli bluesa jako formę muzyki. Dzięki tej wystawie, będziecie Państwo mieli okazję poznać ludzi i środowisko, które też dla wielu Amerykanów przedstawia zupełnie nieznany świat.  Zdjęcia były robione przez 14 lat w latach 1998 - 2012’’ - mówi Morten Gjerde.

Wernisaż odbędzie się 11 lipca o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20.

Ze szczegółowym programem imprezy można zapoznać się TUTAJ.

www.suwalkiblues.com

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.