Fani gotowi na koncert Bon Jovi

Newsy
Fani gotowi na koncert Bon Jovi

W związku z koncertem Bon Jovi, który odbędzie się już 19 czerwca w Gdańsku autoryzowany fanklub zespołu przygotował szereg akcji, które urozmaicą oprawę koncertu.

19 czerwca Bon Jovi zawita po raz pierwszy do Polski. Formację z New Jersey zobaczymy w Gdańsku na stadionie PGE Arena. Jest to wydarzenie, na które polscy fani czekali przez długie lata. Wielokrotne próby sprowadzenia zespołu do Polski zawsze spełzały jednak na niczym. W 2000 roku, przy okazji krótkiej wizyty zespołu w naszym kraju, Jon Bon Jovi wyznał, że powrócą w czerwcu by dać koncert z prawdziwego zdarzenia. Na spełnienie tej obietnicy trzeba było jednak aż 13 lat.

"Koncert Bon Jovi w Polsce to dla wielu z nas bardzo ważne wydarzenie i nieraz praktycznie jedyna możliwość w życiu by zobaczyć ulubiony zespół na żywo. Jako fanklub szybko rozpoczęliśmy przygotowania do koncertu, aby ten wieczór był niezapomniany" - mówi założyciel i szef Fanklubu Always Artur "Bodzio" Bogdański. "Fani błyskawicznie poprzez nasze forum zaczęli wychodzić z propozycjami oprawy koncertu, którą mógłby przygotować fanklub, aby był to wieczór niezapomniany."

Fanklub stworzył stronę internetowa traktująca tylko o koncercie - www.bonjovi.pl/koncert oraz zaprojektował specjalne koszulki, w których fani pojawią się w Gdańsku.

Fani przygotowali również kolejne niespodzianki: koszulkę dla Jon Bon Jovi, flagę oraz bransoletki. "Najtrudniejszy był wybór spośród wszystkich propozycji zgłaszanych przez fanów. Było ich bardzo dużo: od najbardziej kuriozalnych, jak sterowiec z napisem nad stadionem, po te bardziej realne, jak wybrane flaga czy bransoletki." - wspomina Bogdański - "Najbardziej oczywiste było przygotowanie koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej jako prezent dla Jona Bon Jovi. Mamy nadzieję, że Jon ubierze ją podczas koncertu."


Flagę zaprojektowali sami fani: Sebastian "Yanni" Griszek oraz Filip Lubaszewski. Flaga jest ogromna i ma pojawić się na trybunach w sektorach Q, P, O i N, na lewo patrząc od sceny. "Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem flagę chcemy rozwinąć równo z początkiem 4. utworu, z reguły jest to piosenka "Raise Your Hands". Flaga ma być już przygotowana do rozwinięcia. Prosimy serdecznie wszystkie osoby, które będą na tych sektorach o pomoc." - wyjaśnia szczegóły akcji jej koordynator, Agata Matuszewska - "Cała akcja ma trwać dość krótko - nie chcemy przecież zasłaniać osobom koncertu."


Tradycją podczas europejskich koncertów grupy stało się także konfetti, które jest wyrzucane w górę przez fanów pod sceną podczas utworu "Captain Crash & The Beauty Queen From Mars". Jako, że ta piosenka była dość często grana podczas bieżącej trasy warto i na to się przygotować. Oprócz koszulek i flagi kilka tysięcy fanów założy na nadgarstki świecące bransoletki. "Przed i w trakcie koncertu będziemy rozdawać fanom mającym swoje miejsce na płycie stadionu świecące bransoletki - tzw. świetliki. Fanklub rozda ich kilka tysięcy, warto jednak w miarę możliwości przynieść własne - im więcej tym lepiej." - wyjaśnia Adrian Burnus, koordynator akcji. "Wszystkie będą w kolorze czerwonym. Plan zakłada uruchomienie bransoletek na początku pierwszego bisu, gdzie w tym samym czasie trybuny proszone są o świecenie telefonami komórkowymi. Powinniśmy uzyskać piękny efekt biało-czerwonej flagi. Prosimy serdecznie wszystkich o udział, przekazywanie opasek dalej i informowanie o czasie, kiedy trzeba je uruchomić. Ważne, by nie robić tego wcześniej!" - dodaje.

Gdy wrzawa koncertowa ucichnie fanklub zaprasza w dzień po show, tj. 20 czerwca, na afterparty i jednocześnie II Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi. Szczegóły na stronie www.zlotbonjovi.pl.

www.bonjovi.pl