New Model Army w Krakowie

Newsy
New Model Army w Krakowie

Zespół New Model Army powraca do Polski już jesienią tego roku. Justin Sullivan wraz z kolegami pojawi się w krakowskim Klubie Kwadrat. Nowofalowa formacja przyjeżdża do nas promować swój ostatni krążek: "Between Dog and Wolf", który będzie miał premierę we wrześniu tego roku.

Co ciekawe płyta została wyprodukowana przez sam zespół, a miksami zajął się Joe Barresi, (znany ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden}. Jak podają członkowie zespołu, do płyty dołączony zostanie film dokumentalny opowiadający historię zespołu.

Warto dodać również, że dwa lata temu zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Przez te wszystkie lata (a szczególnie w pierwszym okresie swojej działalności), NMA był głosem brytyjskiej klasy robotniczej, miał lewicowe poglądy, a w latach 80-tych negował rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm. Zgromadził wtedy potężne rzesze fanów, które są im wierne do dziś.

New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford. Od początku istnienia liderem, wokalistą oraz autorem i współautorem tekstów i muzyki jest Justin Sullivan. Panowie kilkakrotnie gościli w Polsce.

Justin Sullivan powiedział: "Poczuliśmy, że nadszedł czas, aby zrobić coś innego i dźwiękowo jest to najlepszy album jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Tytuł pochodzi ze średniowiecznego, francuskiego przysłowia, które mówi że: "Po zmierzchu trudno jest odróżnić psa od wilka" czyli przyjaciela od wroga. To poczucie sprzeczności reprezentuje zespół idealnie i jest coś z z tego uczucia wyczuwalne w albumie"

Trasa obejmuje 30 koncertów, w tym cztery w Polsce: 6.10 w Gdańsku (B90), 8.10 w Warszawie (Proxima), 9.10 w Krakowie (Kwadrat) i 10.10 we Wrocławiu (Alibi).

NEW MODEL ARMY

Kraków - 09.10.2013 - Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 59zł w dniu koncertu 70 zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.