Ruszyła sprzedaż biletów na The Toy Dolls

Newsy
Ruszyła sprzedaż biletów na The Toy Dolls

Jak sami o sobie mówią, nie grają ani punka ani rocka. Mają swój własny, niepowtarzalny styl i świetny warsztat techniczny. Co jeszcze? Jest ich trzech i są uwielbiani od momentu powstania grupy w 1979 roku.

Mają na koncie 16 studyjnych albumów, w tym ostatni z 2012 roku - "Album After The Last One". Niektórzy klasyfikują ich jako drugą falę brytyjskiego punka, ale skoro sami odcinają się od szufladkowania, ja się również na to nie odważę. Kiedy zapytałam przyjaciółkę co jej się z Nimi kojarzy, bez wahania odpowiedziała:

"Ajjjj goooot astmaaa!". Punkowy kabaret starej daty, przepraszam, toydollsowy kabaret starej daty. Teraz już wiecie o kim mowa.

Pierwsze co Was na pewno zainteresuje to gitarowe tutoriale nagrane przez Olgę. Na oficjalnej stronie zespołu www.thetoydolls.com znalazłam ogromny dział z materiałami Video, dzięki którym można poznać wszystkie techniki gry, riffy, solówki i inne triki. Drugie, że zespół odwiedzi Kraków jeszcze w tym roku.

W listopadzie 1979 roku gitarzysta Michael "Olga" Alger wraz z basistą Flipem, perkusistą Mr. Scottem i wokalistą Petem Zulu założyli Toy Dolls. Pierwotny repertuar zespołu, jak głosi legenda, składał się z coverów z nieco zmienionymi tekstami. W 1980 roku wydali pierwszy singiel "Tommy Koweys Car". Przez całe lata osiemdziesiąte zespół zmieniał wytwórnie szybciej niż skarpety. Rok '84 to komercyjny sukces "Nellie The Elephant", numeru który urósł do rangi nieoficjalnego hymnu zespołu. Od 1986 Panowie podróżowali po świecie (Japonia, Stany Zjednoczone, Skandynawia i Europa). Kolejny płyty "Idle Gossip" (1986), "Bare Faced Cheek" (1987). "Ten Years Of Toys" (1989) oraz "Wakey Wakey" (1989) były szalone i pokręcone jak sam zespół. Każda kolejna była niestety mniej zwariowana a bardziej dopracowana technicznie. Nawet głos Olgi mocno się zmienił, ale czy in plus musicie ocenić sami.
Kolejna płyta "Absurd-Ditties", zawiera 13 szybkich, zwartych i szalonych kompozycji. Wśród nich m.in.: "I'm A Telly Addict", "Sod The Neighbours", "Dez The Demon" i "Toccata D-mol". Chodzą plotki, że ów klasyk J.S. Bacha Olga ćwiczył podobno w więzieniu, ale podkreślam że to tylko plotki.

Wydany w 2006 roku "Treasured Tracks" jest trzecią koncertową płyta The Toy Dolls. Jeśli ktoś jej słuchał (a polecam gorąco) szybko złapie koncertowy klimat Dollsów. Całe to szaleństwo, humor i dowcip, jakie zespół serwuje fanom na koncertach, zaczynających się z reguły od "An der schönen blauen Donau", jednego z najbardziej znanych walców Johanna Straussa syna.

Parę słów o ostatniej płycie - "Album After The Last One". Panowie są obecnie w drugiej części swojej trasy promującej ten krążek. Wiele koncertów z tej trasy zostało wyprzedanych na długo przed terminami. Jak można wywnioskować z tekstów, humor nie opuszcza artystów. Kapela brzmi tak jakby czas w ogóle nie płynął.

Romana Makówka

THE TOY DOLLS, THE BILL, LENIWIEC

Kraków - 19.10.2013 - Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 65 zł w dniu koncertu 79 zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.