Ibanez Guitar Festival 2013 - 22/23.06 - szczegóły!

Newsy
Ibanez Guitar Festival 2013 - 22/23.06 - szczegóły!

Ibanez Guitar Festival 2013 odbędzie się 22 i 23 czerwca na terenie Meinl Distribution w Gutenstetten, w Niemczech. Znamy już artystów, którzy wezmą w nim udział oraz kolejność ich występów. Przedsprzedaż biletów trwa.

Chociaż w sobotę będziecie mogli wziąć udział w różnych warsztatach, to niewątpliwie główną atrakcją tego dnia będą występy artystów. Jednakże w niedzielę, wszystko będzie się kręcić wokół lekcji i nauki. Podczas Focused Workshops, Paul Gilbert, Gary Wilis, Tosin Abasi, Andrew "The Bullet" Lauer, Jan Zehrfeld i Thomas Brendgens-Mönkemeyer zagłębią się w tematy takie jak technika gry, brzmienie i ćwiczenia. Przewidziano również czas na pytania od publiczności. Poza Focused Workshops, Paul Gilbert, Gary Willis i Tosin Abasi będą gospodarzami oddzielnych zajęć Masterclass. Te 3 ekskluzywne warsztaty trwają po 90 minut, a w każdym z nich może wziąć udział 15 osób (na te lekcje sprzedawane będą oddzielne bilety). Uczestnicy mogą przynieść na zajęcia własne instrumenty (gitara/bass). Ewentualnie będziecie mogli za darmo, na czas zajęć, wypożyczyć instrument z aktualnego programu sprzedaży Ibaneza.
Oprócz części artystycznej, obejrzeć będzie można wystawę instrumentów Ibaneza, zarówno tych związanych z historią firmy, jak i aktualnych nowości!

ARTYŚCI:

Paul Gilbert
Wirtuoz gitary, Paul Brandon Gilbert urodził się 6 listopada 1966 w Cale Carbon w Illinois. W wieku 15 lat pojawił się w magazynie "Guitar Payer"  i rozpoczął intensywne studia na Guitar Institute of Technology. Światową sławę zdobył grając z zespołem Mr. Big, który założył w 1989 roku razem z basistą Billy Sheehan'em. Po kilku albumach studyjnych opuścił zespół i poświęcił się karierze solowej. Od wielu lat regularnie pojawia się na czołowych miejscach plebiscytów gitarowych na najlepszego gitarzystę wszech czasów.

 

 

Gary Willis
Gary Willis to już legenda jazzu i nowoczesnego fusion. Urodzony w Teksasie muzyk studiował kompozycję i improwizację na University of North Texas College of Music. Współzałożyciel zespołu Tribal Tech występował z takimi artystami jak Wayne Shorter, Dennis Chambers i Allan Holdsworth. Wydał kilka albumów solowych oraz i uważany jest za jednego z najlepszych wirtuozów basu bezprogowego na świecie.

 

 

 

 

 

 

 

Animals As Leaders
Zespół instrumentalny Animals As Leaders został założony w roku 2007 przez ośmiostrunowego gitarzystę Tosin'a Abasi i uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki djent i progresywnego metalu. W marcu 2012 roku perkusistę z pierwszego składu zastąpił Matt Garstka, który został stałym członkiem zespołu obok Abasi'ego i drugiego gitarzysty, Javiera Reyesa. Zespół pracuje obecnie nad trzecim albumem, który zostanie wydany w tym roku przez Sumerian Records. Cały band zobaczyć można będzie na Ibanez Guitar Festival 2013!

Andrew "The Bullet" Lauer
Kiedy po raz pierwszy usłyszycie niesamowitą grę na basie Andrew Lauera trudno Wam będzie uwierzyć, że rozpoczął swą przygodę z tym instrumentem dopiero w roku 2005. Urodził się w Kalifornii, do Niemiec przyjechał w wieku 7 lat. Dziś jest jednym z najbardziej cenionych basistów prowadzących warsztaty muzyczne na całym świecie - na targach NAMM w Anaheim, frankfurckim Musikmesse, Europejskich Dniach Basu w Viersen czy FUZZ Guitar Show w Gothenburgu. Poza grą w niemieckim zespole rockowym 21 Octayne Andrew pracuje obecnie nad swoim pierwszym albumem solowym "My bass Souls."

 

 

 

 

 

Wojciech Hoffmann
Wojciech Hoffmann to jeden z najlepszych gitarzystów rockowych w Polsce. Jego profesjonalna kariera sięga roku 1980 i występów z zespołem TURBO. Wydany w 1983 roku album "Dorosłe Dxieci" stał się sensacją i najbardziej pożądaną płytą tamtych czasów. Czwarta płyta zespołu, "Ostatni wojownik" doprowadziła do zawarcia kontraktu z niemieckim wydawnictwem Noise Records i wydania angielskiej wersji albumu pod tytułem "The Last Warrior". Od 1989 roku Hoffmann brał udział w sesjach muzycznych z wieloma polskimi artystami i zespołami. W 2003 roku wydał swój debiutancki album "The Trees", który stał się gitarowym albumem roku w kategorii hard and heavy według prestiżowego magazynu Gitara i Bass, zaś Hoffmanna wybrano najlepszym gitarzystą w tej samej kategorii. Album zebrał świetne recenzje w wielu magazynach muzycznych.

 

 

Jan Zehrfeld
Jan Zehrfeld studiował gitarę jazzową Na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki Aktorskiej w Graz oraz w Richard-Strauss-Conservatory w Monachium. Studia ukończył uzyskując dwa dyplomy, "Muzyk Jazzowy" oraz "Nauczyciel Jazzu". W 2009 roku studiował też w renomowanym GIT w Los Angeles. Od 2003 roku Jan pracował jako sideman i uczestniczył w licznych produkcjach różnych zespołów. Jest nauczycielem na Ludwig-Maximilians University w Monachium, poza tym wykładał gościnnie na Mannheim Pop Academy, Freak Guitar Camp w Gothenburgu, GIT w Los Angeles oraz Munich Guitar Institute MGI. W roku 2004 założył zespół 'jazz metalowy' Panzerballett, w którym odpowiada za wszystkie kompozycje, ustawienia, management i planowanie występów.

 

 

 

 

Thomas Brendgens-Mönkemeyer
Thomas wypracował sobie wśród gitarzystów w Niemczech reputację muzyka z umiejętnościami na wielu płaszczyznach jazzu, muzyki klasycznej i bluesa. Wykłada też na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki Filmowej w Hannowerze, wydał wiele płyt CD i występował na kilku międzynarodowych festiwalach. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak Larry Coryell, Mark Egan, Paul Wertigo, Peter Leitch, Ralph Towner, Woody Mann, Jacques Stotzem, Derek Bailey, John Etheridge, Daniel Corzo czy Ron Anthony.

 

 

BILETY

BILET JEDNODNIOWY (ważny tylko 22 czerwca 2013)
Rezerwacja z wyprzedzeniem:
Dorośli € 25.- wraz z Festiwalową koszulką € 32,-
Uczniowie/studenci € 15,- wraz z Festiwalową koszulką € 22,.-
Kasa biletowa:
Dorośli € 29.-
Uczniowie/studenci € 15,-

BILET DWUDNIOWY (ważny 22 i 23 czerwca; dostępnych jest tylko 300 biletów)
Tylko rezerwacja z wyprzedzeniem:
Dorośli € 40,- wraz z Festiwalową koszulką € 47,-
Uczniowie/studenci € 35,- wraz z Festiwalową koszulką € 42,-

BILET NA ZAJĘCIA MASTERCLASS (ważny na wybrane zajęcia Masterclass - dostępnych jest tylko 15 biletów na każde zajęcia Masterclass)
Tylko rezerwacja z wyprzedzeniem:
Dorośli/uczniowie/studenci € 100,-


AUTOBUSY Z POLSKI DO GUTENSTETTEN

Ibanez Guitar Festival 2013 odbędzie się 22 i 23 czerwca na terenie Meinl Distribution w Gutenstetten, w Niemczech. Aby ułatwić Wam podróż firma Meinl podstawi dwa autobusy, jeden z Warszawy, a drugi z Krakowa, które zatrzymując się w kilku miastach po drodze, dowiozą Was na festiwal.
Autobusy wyruszą w piątek, 21 czerwca. Ich wyjazd z terenu festiwalu jest zaplanowany na niedzielę, 23 czerwca tuż po zakończeniu imprezy. Szczegóły dotyczące podróży znajdziecie poniżej. Podróż na festiwal będzie darmowa dla gości z Polski, którzy kupią bilety na festiwal i zarezerwują miejsce w autobusie.

IGF Autobus 1: z Krakowa:
piątek, 21 czerwca, 19:00      Kraków C H ZAKOPIANKA
piątek, 21 czerwca, 20:30      Katowice Mc Donald's (stacja paliw BP) przy Praktiker
piątek, 21 czerwca, 23:30      Wrocław Parking przy Ślężnej, róg Kamiennej przy Wzgórzu Andersa
sobota, 22 czerwca, ok. 12:00  Gutenstetten Przyjazd na teren festiwalu

IGF Autobus 2: z Warszawy
piątek, 21 czerwca, 16:00      Warszawa Plac Defilad, przy Kinotece
piątek, 21 czerwca, 20:30      Łódź Dworzec Łódź Kaliska, ul.Włókniarzy 227
piątek, 21 czerwca, 23:30      Poznań Centrum Handlowe Franowo, ul.Szwedzka 6 k. McDonald's
sobota, 22 czerwca, ok. 12:00  Gutenstetten Przyjazd na teren festiwalu

Analogicznie, 23 czerwca o godz. 19:00 wyruszą z Gutenstetten dwa autobusy, które odwiozą gości do Polski. Uwaga: Ilość miejsc jest ograniczona i będą one rozdzielane na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Więc prosimy, nie zwlekajcie zbyt długo ze swoją rezerwacją. Jeden zakupiony bilet, to jedno miejsce w autobusie.

Więcej informacji: www.ibanezguitarfestival.eu/pl/