MetalFest 2013 - 70 godzin metalu w Jaworznie

Newsy
MetalFest 2013 - 70 godzin metalu w Jaworznie

Jak powszechnie wiadomo jezioro to mieszanina wody z ubocznymi produktami przemiany materii ludzkiego organizmu oraz innymi, często zaskakującymi przedmiotami lub substancjami. Do chodzenia po tafli jeziora niezbędne są magiczne buty zbawiciela. W jeziorze czasem można znaleźć muszlę (np. Cersanit z dolnopłukiem). Woda jest potrzeba żeby się nie kurzyło w czasie gdy łódki hamują.

Jezioro "Sosina" znajduje się na terenie dawnych wyrobisk kopalni piasku. Kopalnia ta została uwzględniona przez Drużynę Pierścienia jako droga na skróty do bram Mordoru. Poza sezonem letnim jezioro służy jako miejsce uprawiania turystyki rowerowej, atletyki terenowej i spacerowej. Knock Out znalazł jeszcze jedno zastosowanie jeziora. Po raz drugi postanowił je wykorzystać do zrobienia trzydniowego spędu Satanów wszelkiej maści.

Spęd ów nazwano MetalFest 2013 Open Air Polska i wychodzi na to że to jedyna taka zakrojona na szeroką skalę impreza w Polsce. Festiwal składa się z dwóch scen (oddalonych od siebie na tyle daleko, że po drodze należy zaliczyć browar, ku pokrzepieniu serc), dwóch telebimów zamontowanych po to, żeby jak robię za zwłoki i pływam po ludziach kamerzysta mógł mi robić zbliżenia majtek, sześćdziesięciu kapel dobranych według klucza, którym jest absolutny brak klucza oraz kilku tysięcy osób poprzebieranych w bardziej objechane stroje niż wykonawcy (co powoduje u tych drugich długotrwałą traumę).

To wszystko trwa trzy doby.

Impreza składa się również (a może przede wszystkim) z osiedla domków jednorodzinnych i trochę więcej niż jednorodzinnych oraz pola namiotowego.
Na okupowanym przez przyjezdnych polu namiotowym odbywa się właściwa część koncertu. Polega ona na rozmowach o niemożności wypicia więcej i zapewnieniom, że zaraz ruszy się pod scenę.

W ostatnim roku na festiwalu każdy robił zdjęcia. Były one później publikowane na różnego rodzaju portalach związanych z odpowiednią tematyką. Ich autorzy liczyli na komentarze opisujące gdzie i kiedy były zrobione i co oni tam do ch*ja pana robili.

Poza robieniem zdjęć równie częstym zachowaniem był wspólny Taniec Świętego Wita (niekoniecznie do rytmu) oraz wspomniane wcześniej picie piwa. Ponadto przez trzy doby było głośno. Na tyle głośno, że mieszkający w jeziorze Nessi podobno przeniósł się do podkrakowskiego Kryspinowa, gdzie pomimo bezpośredniego sąsiedztwa lotniska "Balice" ma większy spokój i ciszę.

W tym roku najhedlajniejszym headlinerem będzie Helloween, czyli będzie o dyniach, jaszczurkach, postaciach w kapturach, białych króliczkach i
innych strażnikach siedmiu kluczy. Zaraz potem Accept, Volbeat, Down, Satyricon, Sodom, Hatebreed, Destruction, The Dillinger Escape Plan, Entombed, Illusion, Finntroll, Kat & Roman Kostrzewski, Suicidal Angels, Cryptopsy, Onslaught, Unearth, Turisas, Exhumed, Red Fang, Arkona, Aborted, Veil Of Maya, Karma To Burn, Accuser, Hatesphere, Varg, Alpha Tiger, In Other Climes, Azarath, Corruption, The Nomads, Vedonist, Belzebong, Wolf Spider, Elvis Deluxe, The Dead Goats, Antigama, Sceptic,Dragon's Eye, J.D. Overdrive, The Sixpounder, Ass To Mouth, Terrordome, Thaw, Shame Yourself, Huge Ccm, Bullet Belt, Embrional, Devilish Impressions.

Główny najazd spodziewany jest w czwartek 20 czerwca, ale "cofając się wstecz" do roku ubiegłego, załoga Knock Outu nadciągnie dużo wcześniej celem dokonania wykopalisk, robót ziemnych, orania, siania i czekania aż scena urośnie.

Jakby ktoś jeszcze nie rozumiał, że trzydniowe słuchanie wrzasków, picie piwa i obłąkańcze podrygiwanie połączone z próba uszkodzenia kręgów szyjnych to najbardziej zajebista rzecz na świecie, to wrzucam Wam trochę zdjęć z ubiegłego roku. Z tymi, którzy to rozumieją, widzę się w Jaworznie.

Romana Makówka

MetalFest 2013 Open Air Polska

2 sceny, łącznie 60 zespołów, ponad 70 godzin muzyki

Kiedy: czwartek, 20 czerwiec, 2013
Miejsce: Jaworzno @ OWR Sosina, ul. Bukowska
Ceny biletów:

Karnet 3-dniowy - w dniu festiwalu 289 zł
Karnet 3-dniowy + pole namiotowe - w dniu festiwalu 299 zł
Karnet 3 dniowy + pole namiotowe VIP - w dniu festiwalu 309 zł

Link do biletów:
http://knockoutprod.net/site/bilety

Kraków:
CARTON shop, ul. Floriańska 36
Metal Shop, ul. Długa 17A

Katowice:
Sklep Muzyczny All, ul. Adama Mickiewicza 14

Warszawa:
Bileteria Ticket Club, ul.Bracka 25 (budynek Traffic Club)

Łódź:
Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59

Wrocław:
Sklep Maksel, Rynek 31/32

Jaworzno:
Sklep PO SCHODKACH, ul. Sienkiewicza 9

Bilety można nabyć także w stałych punktach sprzedaży (min. TicketPro, E-Bilet, Biletin)