Wygraj bilet na warszawski koncert Moreland & Arbuckle

Newsy
Wygraj bilet na warszawski koncert Moreland & Arbuckle

Moreland & Arbuckle koncertują w Polsce. Wczoraj zagrali w Gdyni, dziś wystąpią w Elblągu, a jutro w Warszawie. Wejściówki na warszawski koncert do wygrania w naszym konkursie.

Gitarzysta Aaron Moreland i harmonijkarz oraz wokalista Dustin Arbuckle już od ponad dekady eksplorują teren zwany "muzyką rdzennie amerykańską". Zaczynali jako duet grający akustycznego bluesa; dziś są triem o własnym, niepowtarzalnym stylu, określanym jako "roots rock". Powstał on z połączenia bluesowych korzeni z elementami rocka, country, i muzyki folk - oraz ogromnej dawki własnej inwencji twórczej. Od dwóch lat trzecim członkiem zespołu jest perkusista Kendall Newby.

Koncepcja zespołu zmieniała się wielokrotnie. Początkowo skład zawierał basistę, jednakże czas pokazał, że jego brak nie tylko nie osłabia, ale wręcz uatrakcyjnia brzmienie formacji, nadając mu nowej jakości. Dzieje się to głównie za przyczyną specyficznej techniki gitarowej Morelanda, której bogactwo sprawia, że nieobecność basisty nie jest słyszalna. Dużą rolę w kreacji oryginalnego brzmienia ma jeden z używanych przez niego instrumentów: gitaro-bas zrobiony z pudełka po cygarach. Bezsprzecznymi atutami brzmienia Moreland & Arbuckle są też głęboki, zapadający w pamięć głos Arbuckle'a oraz jego inspirowany Little Walterem styl gry na harmonijce.

Mają na koncie sześć albumów. 17 maja 2013 swą europejską premierę będzie miał najnowszy, "7 Cities" (Telarc), który w Stanach ukaże się dopiero 30 lipca. Zawiera 13 utworów, w tym: 8 autorstwa sprawdzonego tandemu Aaron Moreland / Dustin Arbuckle, 4 kompozycje napisane dla zespołu przez przyjaciół oraz zaskakującą wersję jednego z przebojów lat 80. "7 Cities" jest koncept-albumem muzycznie będącym kontynuacją dobrze znanego fanom M&A stylu. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy płytę wyprodukował nie Aaron Moreland, a wywodzący się z indie-rockowego środowiska Matt Bayles (znany ze współpracy z takimi zespołami, jak Mastodon, The Sword, czy Isis).

Aaron Moreland - gitary, cigar box guitar
Dustin Arbuckle - śpiew, harmonijka
Kendall Newby - perkusja, chórki

Daty koncertów:

27.05 Gdynia, Blues Cluba
28.05 Elbląg, Mjazzga
29.05 Warszawa, Centralny Dom Qultury

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: M&A. Odpowiedzi można przesyłać do jutra (29.05) do godziny 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

O czym opowiada koncept najnowszego albumu zespołu "7 Cities"? Podpowiedzi szukajcie na naszej stronie.

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. "7 Cities" opowiada o micie  "Siedmiu miast ze złota" i hiszpańskim odkrywcy Coranado, który poświęcił się ich poszukiwaniom. Na koncert wybiorą się: Katarzyna Andrys i Mariusz Brański. Gratulujemy!