Coraz bliżej koncertu Richiego Kotzena

Newsy
Coraz bliżej koncertu Richiego Kotzena

Przypominamy, że już za niecały miesiąc w krakowskim "jaszczurze" wystąpi uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata, Richie Kotzen.

Supportować mistrza będzie małopolski PiS (Piotrek i Sierściu). PiS to duet akustyczny współtworzony przez Roberta "Sierścia" Mastalerza, wokalistę znanego z grupy 4Szmery i Piotrka Lekkiego, gitarzystę, realizatora dźwięku i producenta (na koncie ma nominację do Fryderyka 2012 z płytą Agressivy 69 "Republika 69", której był współproducentem i realizatorem).

Jako gitarzysta współpracował między innymi z Piotrem Żaczkiem, Januszem Radkiem, Mirkiem Szpilką, Wojtkiem Feciem w grupie Obcy, a ostatnio z Pawłem "Bejbim" Mąciwodą w jego projekcie Stirwater, którego płytę również zrealizował, a jedna z piosenek zatytułowana "Water water" zajmowała miejsce w czołówce Listy Przebojów Trójki). Duet ma na koncie supporty koncertów grupy Dżem, Stirwater czy Marka Piekarczyka. Zagrali kilka koncertów w legendarnej Muzycznej Owczarni, w 2012 roku otwierali koncert amerykańskiej wokalistki bluesowej Wandy Johnson na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. PiS-y koncertują też systematycznie w Krakowskim klubie Lizard King.

Śierściu na stałe koncertuje z najbardziej znanym covarbandem AC/DC - zespołem 4 Szmery. Na swoim koncie ma dwa świetne wydawnictwa: "No Sheep Till Muzyczna Owczarnia" oraz "Life After Death", nagranego wraz z A.Nowakiem, J.Królikiem, P. Mąciwodą oraz J. Gałachem w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Piotr Lekki to znany realizator. Na swoim koncie ma m.in. dwie płyty deathmetalowej formacji Stillborn, której płyta "Assesinos del sur" odbiła się szerokim echem w światku metalowym na całym świecie i otrzymała dobre recenzje między innymi w polskiej edycji Metal Hammera.

Gościem jego studia był również Andrzej Nowak, który nagrywał gościnnie solówki do płyty Bartosza Szweda "Progressiv Live".

Richie Kotzen
+ support PiS

28 czerwca 2013
godzina 19:00

LIZARD KING
ul.Św. Tomasza 11a
31-018 Kraków