Nowe koncerty Queen Symfonicznie

Newsy
Nowe koncerty Queen Symfonicznie

Nie słabnie zainteresowanie projektem Queen Symfonicznie Na najbliższe miesiące zespół potwierdził występy w największych salach aż 10 miast w całej Polsce.

Ubiegły rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie. Widowisko zobaczyło ponad 8000 widzów na 10 koncertach w całej Polsce.

Najbliższy koncert odbędzie się już 19 lipca w Kołobrzegu w Amfiteatrze przy ul. Aleksandra Fredry 1.

Natomiast w listopadowy weekend (22, 23, 24 listopada) na 3 koncertach Queen Symfonicznie wystąpi gościnnie największy gitarowy talent młodego pokolenia - Igor Gwadera z zespołu Anti Tank Nun, który uświetni swoim wykonaniem kilka utworów z repertuaru Queen.

Oto potwierdzone już terminy nadchodzących koncertów:

19 lipca 2013
Kołobrzeg, Amfiteatr (ul.Al.Fredry 1)

1 września 2013
Przemyśl, Zamek Kazimierzowski (Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1)

21 września 2013
Koszalin, Amfiteatr (ul.Piastowska 7)

19 października 2013
Kielce, Kieleckie Centrum Kultury (pl.Stanisława Moniuszki 2B)

27 października 2013
Białystok, Sala Filharmonii Podlaskiej (ul.Podleśna 2)

22 listopada 2013
Szczecin, Opera Na Zamku (ul.Energetyków 40)

23 listopada 2013
Poznań, Aula Uniwersytecka-Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul.Wieniawskiego 1)

24 listopada 2013
Zielona Góra, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (ul.Podgórna 50)

8 grudnia 2013
Lublin, Aula Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego (ul. Jaczewskiego 4)

Informacje o biletach oraz nowych datach wkrótce!

Muzyka zespołu Queen Symfonicznie w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 17-osobowego chóru.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalne wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions".

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronie - http://www.queen.allavienna.pl