Symfoniczny koncert Steve Vaia coraz bliżej

Newsy
Symfoniczny koncert Steve Vaia coraz bliżej

Jeszcze tylko trzy tygodnie dzielą nas od koncertu Steve’a Vaia, który wraz z orkiestrą Evolution Tempo wystąpi 12 czerwca w Hali Stulecia.

Jest jedną ze współczesnych ikon rocka i inspiracją dla wielu, nie tylko rockowych, gwiazd muzyki. Od kilku lat, poszukując nowych form wyrazu, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i w takiej aranżacji muzykę Steve’a Vaia usłyszymy 12 czerwca podczas jego koncertu we wrocławskiej Hali Stulecia.

Steve Vai nazywany jest gitarzystą wszech czasów, nawet przez tych, którzy nie są wielbicielami jego stylu gry. Jest niezaprzeczalnym wirtuozem gitary i genialnym kompozytorem, co potwierdzają miliony sprzedanych płyt, przepełnione sale koncertowe na całym świecie i liczne nagrody, żeby wspomnieć chociażby 3 statuetki Grammy i 9 nominacji do tej nagrody. Już sam początek jego kariery był imponujący, gdy współpracował z takimi znakomitościami, jak Frank Zappa, David Lee Roth czy zespół Whitesnake. Grając w takim towarzystwie bardzo szybko został dostrzeżony przez środowisko muzyczne i od kilkudziesięciu lat to już jego nazwisko jest marką samą w sobie, a jego muzyka ideałem dla wielu, nawet najlepszych gitarzystów. Zawsze dążył do tego, by tworzyć unikalne dźwięki,  próbować w muzyce tego, czego nikt nigdy jeszcze nie robił. Trzymając się tej zasady doszedł na absolutne szczyty prawdziwej sztuki, łącząc techniczne wirtuozerstwo z ujmującym artyzmem.

Wydał 16 solowych płyt, a brał udział w nagraniu około sześćdziesięciu. Studyjne nagrania Steve’a Vaia nie mogą się jednak równać z ich wersjami koncertowymi, bo tak naprawdę dopiero w wydaniu na żywo docenić można niewiarygodną wirtuozerię jego gry. Jego ostatni koncert w Warszawie, w październiku ubiegłego, roku został wysprzedany do ostatniego biletu. Steve Vai promował wówczas swoją najnowszą płytę "The Story of Light".

12.06.2013 r.
Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1


Godzina: 19:00

Ceny biletów: 160 PLN, 180 PLN, 200 PLN, 250 PLN, 300 PLN

www.tbox24.pl, www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.ticketportal.pl; www.biletin.pl

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne

Więcej informacji: www.drumfest.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.