Dance Gavin Dance zagra w Warszawie

Newsy
Dance Gavin Dance zagra w Warszawie

Już za dwa tygodnie, 24 maja w warszawskiej Hydrozagadce wystąpią formacje Dance Gavin Dance, Closure In Moscow, The Elijah i Climates.

Dance Gavin Dance (post-hardcore, USA)
Czołowy zespół sceny post-hardcore, powstały w 2005 roku na zgliszczach kapel Farewell Unknown, Ghost Runner on Third i Atherton. Debiutancka EP-ka "Whatever I Say Is Royal Ocean" i wydany parę miesięcy później krążek "Downtown Battle Mountain" uczyniły z DGD jednych z najbardziej rozpoznawanych przedstawicieli gatunku. Elementy screamo, funku i soulu wzbogacają dynamiczne brzmienie post-hardcore kapeli. Dance Gavin Dance ma dwóch wokalistów, z których jeden operuje melodyjnym śpiewem, a drugi krzykiem lub melorecytacją. W styczniu 2013 muzycy zakończyli nagrywanie demówek na nowy album, który ukaże się nakładem Rise Records.
https://www.facebook.com/DanceGavinDance

Closure in Moscow (progressive rock/post-hardcore, AU)
Closure in Moscow to australijska odpowiedź na The Mars Volta - melodyjny progresywny rock (określany też jako avant-garde rock), breakdowny, podwójny bas i sample. W ich brzmieniu na pewno znajdą coś dla siebie fani nie tylko TMV ale też Chiodos, Saosin czy Circa Survive. Koncerty Closure in Moscow to pełne energii sety, które na długo zapadają w pamięć. Zespół zadebiutował EP-ką "The Penance and the Patience" (2008). W 2009 roku ukazał album "First Temple". Aktualnie grupa pracuje nad nową płytą.
www.facebook.com/closureinmoscow

The Elijah (post-hardcore/ambient/experimental, UK)
The Elijah to młoda grupa z Oswestry w Wielkiej Brytanii. Powstali w 2008 roku, ale dopiero rok 2012 przyniósł świetnie przyjęty debiutancki album "I Loved I Hated I Destroyed I Created". Dzięki niemu zadomowili się na brytyjskiej scenie obok takich zespołów jak Devil Sold His Soul czy Heights. Brzmienie grupy to mieszanka melancholijnego post-rocka i ambientu precyzyjnie wymieszana z intensywnym post-hardcorem, która świetnie prezentuje się na żywo.

Climates (melodic hardcore, UK)
Wschodząca brytyjska gwiazda sceny hardcore. Istnieją nieco ponad rok a już zdążyli grać z Architects, Heights, More Than Life, While She Sleeps, Bury Tomorrow czy This Is Hell. Grupa wydała do tej pory trzy kilkuutworowe wydawnictwa: "Waiting To Exhale", "What Means The Most" i "Reconcile", które promują występami na żywo w całej Europie.
http://www.facebook.com/ClimatesHC

24.05.2013
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Bilety: 49 zł (przedsprzedaż), 59 zł (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży Tylko online: https://www.bilety24.pl/events/view/id/4504/DANCE_GAVIN_DANCECLOSURE_IN_MOSCOWTHE_ELIJAHCLIMATES24052013WARSZAWAHydrozagadka

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.