Lance Lopez za osiem dni w Polsce

Newsy
Lance Lopez za osiem dni w Polsce

Teksańska masakra gitarą elektryczną - po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie w kraju wystąpi Lance Lopez.

10.05 LANCE LOPEZ (USA)
Szczecin - Free Blues Club
Bilety: 70zł przedsprzedaż do 10.04 / 85zł od 11.04 / 90zł w dniu koncertu
Start g. 21 / Drzwi g. 19

Lance Lopez jako profesjonalny muzyk pracuje od 14-go roku życia. Zaczynał grając w lokalnych barach w okolicach Nowego Orleanu. Jego kariera muzyczna nabrała tempa jeszcze w liceum, kiedy Lance angażował się w wiele projektów muzycznych i zespołów z którymi koncertował przynajmniej trzy razy w tygodniu. W wieku 17-tu lat podpisał umowę z legendą soulu - Johnnie Taylorem. Lance wyruszył z Taylorem w półroczną trasę koncertową grając obok takich oso bobowości jak BOBBY BLUE BLAND, JOHNNY GUITAR WATSON, LITTLE MILTON, MARVIN SEASE czy BOBBY RUSH.

Kolejne kontrakty, to kolejne wielkie nazwiska. W wieku 18-stu Lance zawiązał współpracę ze znanym bluesmanem LUCKY PETERSON’em, z którym wyruszył w trzyletnią trasę koncertową  grając na jednej scenie z BOOTSY COLLINS’em, LARRY GRAHAM’em, LITTLE RICHARD’em, JIMMIE VAUGHAN’em, JUNIOUR WELLS’em oraz LUTHEREM ALLISON’em.

W 1998 Lance nagrał swój debiutancki krążek “FIRST THINGS FIRST" wyprodukowany przez Buddy Miles’a oraz Jay Newland’a.

Jesienią 1999 Lopez wygrał Southeastern Regional JIMI HENDRIX Electric Guitar , prestiżowy konkurs w Nowym Orleanie sponsorowany przez EXPERIENCE HENDRIX.

W grudniu 2000 Lance wyruszył w swoją pierwsza niezależną trasę koncertową po Europie z własnym zespołem. Intensywnie koncertował otwierając muzyczne wydarzenia obok STEVE VAI’a, JEFF BECK’a i BB KING’a. Zdobył nagrodę Najlepszego Zespołu Bluesowego sponsorowaną przez Dallas Music Awards.

Lata 2003-2005 Lance spędził w studio w Nowym Yorku przygotowując materiał na autorską płytę GROOVEYARD RECORDS. Na krążku gościnnie wystąpili ERIC GALES (WALL OF SOUL) oraz DOUG PINNICK z zespołu KING’S X.

W 2005 Lance we współpracy z TOMMY SHANNON’em i BUDDY MILES’em utworzyli nowy skład BAND OF TROUBLE z którym zagrali na jednej scenie z takimi postaciami jak RICK DERRINGER, JOE BONAMASSA czy KENNY WAYNE SHEPHERD.

W 2007 Lance wydał swój kolejny przebój sam nagrywając wszystkie ścieżki instrumentalne. W 2008 podczas trasy koncertowej po Europie występował na jednej scenie obok ZZ TOP, WHITESNAKE, DEF LEPPARD, TEN YEARS AFTER oraz JIMMY CLIFF.

W 2012 nagrał kolejny autorski album wyprodukowany przez JIM GAINES’a, jednego z najbardziej znanych producentów Rockowo-Bluesowych. Lopezowi na scenie towarzyszy basista CHRIS GIBSON i perkusista JIMMY DRETA.

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertu.