Koncerty eliminacyjne Fonografika Young Stage

Newsy
Koncerty eliminacyjne Fonografika Young Stage

Za nami pierwsze 4 koncerty eliminacyjne ogólnopolskiego konkursu Fonografika Young Stage.

W środę, 17 kwietnia odbyły się pierwsze lokalne eliminacje w 4 miastach Polski. Publiczność w Toruniu, Łodzi, Poznaniu oraz Katowicach dopisała, zespoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Ponad 300 osób bawiło się w najpopularniejszych klubach przy dźwiękach rocka, popu, blusa, jazzu i funky. Każda kapela miała 40 minut na przedstawienie siebie i swojej twórczości, a zwycięzców danego dnia wybrali widzowie, zapisujący swój typ na odwrocie zakupionego biletu.

Zespoły z okolic Łodzi wystąpiły Klubie DOM, a swój repertuar zaprezentowali: Wild Blues Slivovica, Sound Glass oraz Blowjoke. Do kolejnego etapu przeszły ex aequo Sound Glass i Wild Blues Slivovica. W katowickim klubie Straszny Dwór występowały formacje: Blue Jeans, Prim, It's working. Pierwsze eliminacje w Katowicach wygrał Prime. Publiczność z Torunia zebrana w klubie Lizard King oceniała takich wykonawców jak: Archandia, CT oraz The Hole. Zdecydowaną większością głosów wygrała grupa z Torunia CT. Pierwsza edycja odbyła się również w poznańskim Klubie u Bazyla, a o zakwalifikowanie się do dalszego etapu walczyły Ayden, Jutro, Agu. Publiczność z Poznania wybrała Ayden.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a publiczność zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych eliminacjach regionalnych z cyklu Fonografika Young Stage, które odbędą się już w środę 24 kwietna. Szczegółowa rozpiska:

Poznań - Klub u Bazyla - Snakebite, Stonnard, Suscky Rocket
Katowice - Straszny Dwór - 69, Tora Tora Tora, Fore Point
Łódź - Klub Dom - Drop Pants, Substytut, Headboat
Toruń - Lizzard King - Klub zdesperowanych romantyków, Kropla, Tak mwiała moja mama

Organizatorami oraz pomysłodawcami konkursu są wydawnictwo Fonografika i Onit Agency, natomiast koordynatorem projektu ogólnopolskiego jest One Way Tourbooking.

Więcej dowiecie się na stronie: www.youngstage.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Fonografika Young Stage.