Projekt Igry'13 - Juwenalia Gliwickie

Newsy
Projekt Igry'13 - Juwenalia Gliwickie

Już 12 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Juwenaliów Gliwickich, które będą przebiegać pod hasłem "Projekt Igry'13".

Jak co roku, impreza organizowana jest wyłącznie przez studentów, dzięki czemu ponownie jest bezpłatna.

Harmonogram Projekt Igry'13:

Niedziela 12 maja | Port Gliwicki
Początek imprezy
Zaczynamy jak zwykle aktywnie i sportowo. Gra terenowa w każdym obudzi tropiciela żądnego przygód, a na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody. Finał dnia odbędzie się przy Marinie Gliwice, gdzie od godziny 15:00 podczas regat i innych wodnych zawodów, uczestnicy będą mogli co nieco przekąsić i posłuchać szant. Dla uczestników konkursów zostały przygotowane nagrody.

Poniedziałek 13 maja | CKS Mrowisko
Robimy kulturę
Po pierwszym dniu, czas rozerwać nie tylko ciało, ale i duszę. W dobry nastrój wprawią nas popisy kabaretów studenckich, uświetnione występami najlepszych polskich kabareciarzy. Na tradycyjnym Kabaretonie gościć będziemy Tomasza Jachimka oraz kabaret Hrabi. Wieczorem w Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO odprężymy się przy koncercie poezji śpiewanej Janka Samołyka, a następnie pobawimy się muzycznie przy jam session w Klubie Studenckim Spirala.

Wtorek 14 maja | Okolice lodowiska
Odlot muzyczny Podkręcamy tempo!
W trzecim dniu naszej zabawy zapraszamy na koncerty przy lodowisku oraz biesiadę piwną dla studentów. Tego wieczoru wystąpią: Jahoo, Fokus oraz gwiazda wieczoru - Tabu! To wydarzenie co roku przyciąga kilka tysięcy studentów. Obok koncertów, atrakcjami będą pokazy beatboxingu i breakdance’a. Każdy będzie mógł też powspinać się na ściance wspinaczkowej oraz uwiecznić swoje graffiti na specjalnie przygotowanej ścianie.

Środa 15 maja | Akademik Piast oraz Rzepicha
Jem i “pacze"
Nie ma chyba studenta, który nie chciałby na chwilę oderwać się od nauki, aby pogrillować w miłym gronie i obejrzeć dobry film. Dlatego tego dnia akademiki pustoszeją, a przestrzeń między Domami Studenckimi Piast i Rzepicha wypełnia się radosnym gwarem i zapachem grillowanych kiełbasek. W wyniku ankiety przeprowadzonej na portalu Facebook, studenci oraz mieszkańcy Gliwic wybrali dwa filmy - Chłopaki nie płaczą oraz TED. Tego samego dnia, tradycyjnie już, odbędzie się Kłodnica Challenge przygotowana przez Akademicki Klub Turystyczny Watra. Konkurencja polega na przepłynięciu na Kłodnicy stu metrów pod prąd. Na zwycięzców będą czekały jak zwykle atrakcyjne nagrody.

Czwartek 16 maja | Lotnisko Aeroklubu
Energia muzyki
Jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w ciągu całego tygodnia. Tego dnia odbędzie się tradycyjne przekazanie kluczy do miasta z rąk włodarzy miasta, a wielobarwny korowód przejdzie z Placu Krakowskiego ulicami miasta aż na płytę lotniska, gdzie będą czekać na nas wyjątkowe atrakcje - na scenie wystąpią zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich oraz takie gwiazdy jak: Absynth, Carrantouhill, My Riot i Luxtorpeda. Mocne brzmienia i lubiane przez studentów dźwięki to przepis na doskonałą, pełną energii zabawę.

Piątek 17 maja | Lotnisko Aeroklubu

Koncertowe szaleństwo
Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego w piątek jeszcze bardziej podgrzewamy atmosferę. Już od 15:00 zapraszamy do najgorętszego miejsca w Polsce, czyli na płytę lotniska Aeroklubu Gliwickiego, gdzie wystąpią: gliwicki zespół Hajva, O.S.T.R. z projektem Tabasko, Indios Bravos, Elektryczne Gitary i Gooral. Przy tak szerokim repertuarze z pewnością każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, dlatego tego dnia spodziewamy się największej frekwencji.

Sobota 18 maja
Tunakiem do domu
Wszystko, co dobre, chociaż się kończy, kończy się dobrze! Ciąg juwenaliowych atrakcji zakończymy o poranku energicznym tańcem do "TUNAK TUNAK TUN" - nieoficjalnego hymnu Igrów

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy