Już dziś premiera nowego albumu Elvis Deluxe

Newsy
Już dziś premiera nowego albumu Elvis Deluxe

Już dzisiaj ukaże się nowy album pionierów polskiej sceny stoner rockowej Elvis Deluxe, zatytułowany "The Story So Far".

Można już posłuchać pierwszy singiel 'No Reason'. Zespół tak komentuje swój wybór: "Na pierwszego singla z naszej nowej płyty 'The Story So Far' wybraliśmy numer 'No Reason', jak na Elvis Deluxe dość unikatowy. Po pierwsze, jest nietypowy muzycznie, ma 'motownowy' beat, co nam się rzadko zdarza i jest raczej mroczny. Po drugie, Ziemba wyjątkowo odstąpił rolę głównego wokalisty Bertowi Trustowi. Poza tym jest to pierwszy numer Berta, który zrobiliśmy wspólnie, więc tych nowości jest tu co niemiara. No ale nie chcemy, żeby te dziesięć lat historii Elvis Deluxe nas przytłoczyło, chcemy się zmieniać i odkrywać nowe terytoria."

"The Story So Far" zawiera nie tylko utwory, które stanowią esencję stylu grupy, ale także dowodzi, że Elvis Deluxe potrafi także zaskoczyć nowym, świeżym brzmieniem i oryginalnymi pomysłami. Na nowym albumie znajdzie się osiem kompozycji, trzy starsze, niepublikowane wcześniej utwory przeniosą słuchacza o 10 lat wstecz, a pięć nowych ukaże nowe, nieco odmienne oblicze Elvisa. Za okładkę płyty odpowiedzialny jest Rafał Wechterowicz, który współpracował m.in. z Mastodon i Slayer.

Tracklista:
1. Yourgodfreed
2. No Reason
3. Dark Lovers
4. Face It
5. Something To Hide
6. Out Of Life
7. The Hope
8. Search And Destroy (The Stooges cover)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

13 kwietnia 2013 w warszawskim CDQ odbędzie się wyjątkowa impreza urodzinowa połączona z release party płyty "The Story So Far".

Zagrają: Elvis Deluxe, Oregano Chino i Natural High
after: DJ St Michal (Guitar Mafia) + DJ Bigos (Oldschool Rock Party)

Start: 20:00
Wjazd: 20 zł

Elvis Deluxe to projekt czterech grających "od zawsze" przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do rocka inspirowanego latami ’60. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał i wydał bardzo dobrze przyjęty album "Lazy" (2007), a następnie "Favourite State of Mind" (2011), za który zebrał równie pochlebne recenzje.

Grupa obecnie działa w składzie:

Wojciech "Ziemba" Ziemba - gitara basowa, wokal
Mikołaj "Miko" Malanowski - perkusja
Tomasz "Bolek" Sierajewski - gitara
Wojciech "Bert Trust" Trusewicz - gitara