Suma na Before Party festiwalu Days of the Ceremony II

Newsy
Suma na Before Party festiwalu Days of the Ceremony II

W czwartek 18 lipca w klubie Fonobar odbędzie się oficjalne Before Party festiwalu Days of the Ceremony II, na którym wystąpią Szwedzi z Suma i rodzime załogi: Major Kong i Satellite Beaver.

Pierwszy dzień Days of the Ceremony II (19 lipca) rozpocznie się stosunkowo wcześnie, więc wszyscy którzy się na niego wybierają będą zmuszeni wziąć wolne, albo przyjechać do Warszawy dzień wcześniej. Specjalnie dla nich, a także dla wszystkich innych miłośników dźwiękowego ciężaru, Ceremony Booking przygotowało specjalną niespodziankę. W ramach oficjalnego Before Party wystąpią Szwedzi z Suma.

Suma powstała w Malmö w 2001 roku i od tamtej pory rozprzestrzenia po świecie plagę w postaci ciężkiego, halucynogennego i napędzanego hałasem doom metalu. Szwedzi mają na koncie trzy duże albumy: "Suma" (2003), "Let the Churches Burn" (2006) i "Ashes" (2010) i kilka splitów oraz epek. Obecnie formacja pracuje nad materiałem na czwarty krążek zatytułowany "The Order of Things". Nagrania planowane są na zimę 2013 roku z Billym Andersononem jako inżynierem dźwięku.

Przed Szwedami zagra lubelska załoga Major Kong. W skład powstałej w 2010 r. formacji wchodzą trzej muzycy znani wcześniej z Fifty Foot Woman: Domel (bas), Misiek (gitara) i Bolek (perkusja), którzy postanowili zgłębić rejony instrumentalnego doom metalu. Ich muzyka jest ciężka, sfuzzowana, przepełniona potężnym groovem, czczeniem riffu, odjechanymi solówkami i klimatem horrorów klasy B oraz starych filmów science-fiction. W 2012 roku wydali swój debiutancki album "Doom for the Black Sun".

Jako drugi rodzimy przedstawiciel wystąpi Satellite Beaver. Zespół stworzony w 2008 roku, z miłości do grunge, pustynnych brzmień i sprzężeń, przebył długą drogę przez różne inspiracje, co w praktyce oznaczało szukanie najgrubszych strun gitarowych i największych talerzy jakie kiedykolwiek powstały. Satellite Beaver pracują już nad materiałem na debiutancki album, dlatego rok 2013 będzie dla nich rokiem pełnym zmian: nowy materiał, nowe plany i pełna determinacja, aby dotrzeć dalej, niż jakikolwiek bóbr kiedykolwiek dotarł...

Suma + Major Kong + Satellite Beaver
18.07.2013
Warszawa, Fonobar, ul. Wawelska 5

Start: 20:00

Bilety:
40 zł (przedsprzedaż)
45 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży będzie można zamówić za pośrednictwem strony Ceremony Booking na platformie 8merch.com: www.ceremonybooking.8merch.com

https://www.facebook.com/events/561023720597455/?ref=ts&fref=ts

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka