Sabbath Assembly i Hexvessel dwa razy w Polsce

Newsy
Sabbath Assembly i Hexvessel dwa razy w Polsce

15 kwietnia w Warszawie dzień później w Poznaniu wystąpią formacje Sabbath Assembly i Hexvessel.

Sabbath Assembly to muzyczny projekt założony przez Dave'a Nussa. Ideą, przyświecającą istnieniu grupy, jest przypomnienie nauk, pieśni i muzyki Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego - ruchu religijnego, rozwijającego się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w latach '60 i '70 XX wieku, będącego "mroczniejszą" stroną hippisowskiej odmiany New Age.

Pierwszy album Sabbath Assembly, zatytułowany "Restored One", ukazał się w 2010 roku. W nagraniach wokalnie wspomagała Nussa amerykańska wokalistka Jex Thoth. W 2012 roku ukazała się druga płyta - "Ye Are Gods", na której Thoth została zastąpiona przez Jamie Myers, znaną m.in. z Hammers of Misfortune, czy współpracy z Wolves of the Throne Room. Ten album jest odzwierciedleniem rytualnych tekstów i całej struktury najważniejszej i najświętszej mszy, jaką dla Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego stanowiło "Sabbath Assembly" (liturgii, od której Nuss zapożyczył nazwę swojego projektu). Zespół zawita do Polski w drodze na Roadburn, gdzie zagra na specjalne zaproszenie Jusa Oborna. Miłośnicy okultystycznych i mistycznych klimatów nie maja prawa przegapić tego występu.

Hexvessel to sześcioosobowy zespół, założony w 2009 roku w Helsinkach, przez Anglika - Mata McNerney'a. W swojej twórczości łączy folkowe brzmienia i psychodelicznego rocka z przełomu lat '60 i '70 z fińskim mistycyzmem i zamiłowaniem do natury. Razem tworzy to magiczną mieszankę muzyczną, pełną ciężkich, trippowych klimatów i hipnotyzujących pieśni.

Ich debiutancki album, "Dawnbearer", ukazał się w 2011 roku i jest uznawany za klasycznego przedstawiciela nurtu "occult-folk". Jednak to kolejny krążek w dorobku tej formacji, "No Holier Temple", wydany we wrześniu 2012 roku, pozwolił Hexvessel na zdobycie większej popularności. Dużo mroczniejsze, bardziej psychodeliczne, doom-metalowe kompozycje, umieściły zespół w tym samym szeregu co Pink Floyd, Hawkwind, Amon Düül II, The Doors czy Ultimate Spinach. W opinii Metal Hammera, muzyka Hexvessel otwiera portale dla wędrówek umysłu poprzez transcendentalne piękno.

15.04.2013
Warszawa, Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6


Bilety:
40 zł (przedsprzedaż) - poprzez e-mail ceremonybooking@ceremonybooking.pl oraz od 20.03 w Piwnicy pod Harendą
50 zł w dniu koncertu

Start: 20:00

16.04.2013
Poznań, Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8


Bilety:
30 zł (przedsprzedaż) - poprzez e-mail ceremonybooking@ceremonybooking.pl oraz od 20/23.03 w Klubie pod Minogą
40 zł w dniu koncertu

Start: 20:00

Organizator: Ceremony Booking

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.