VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues

Newsy
VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues

W dniach 2-4 maja 2013 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Wratislavia" w Radzyniu nad brzegiem jeziora sławskiego rozpocznie się VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues, który corocznie inauguruje plenerowe bluesowe granie w Polsce.

Jak co roku zagrają największe gwiazdy tego rodzaju muzyki. Majowy weekend bluesowy wpisał się już na stałe w kalendarz imprez festiwalowych i przyciąga tysiące fanów. Wraz z Festiwalem odbędzie się zlot miłośników aut Volkswagen "Garbus" pod nazwą " Las, Woda, Blues & Garbus".

Festiwal to nie tylko koncerty ale również imprezy towarzyszące min. VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Festiwalu Las, Woda & Blues. W drugim dniu Festiwalu na Sławskim Rynku nastąpi kolejna odsłona pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Polskiego Bluesa, w bieżącym roku swoje dłonie odcisną muzycy legendy polskiego bluesa zespołu Easy Rider, całość tego wydarzenia poprzedzi parada "Garbatych bolidów". Bluesowe granie rozpoczyna się już 30 kwietnia we wtorek. Część festiwalowa będzie się odbywać w dniach 2-4 maja. Wstęp na Festiwal i wszelkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

W bieżącym roku podczas VII edycji Festiwalu oprócz zespołów konkursowych zagrają:

Marek Wojtowicz,
Acustic,
Retro Blues& Premysl Vecerek,
Mr Blues
Niebieska Sowa
Bartek Miarka Band
Dr Blues & Soul Re Vision
Bobbie "Mercy" Oliver
laureat konkursu
Elvis.pl
JJ Band
Wanda Johnson
Easy Rider

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu dostępne są na stronie www.laswodablues.pl

Organizatorami tegorocznego VII Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego Las, Woda&Blues są Stowarzyszenie Las, Woda&Blues, Ośrodek Wypoczynkowy "Wratrislavia", Gmina Sława.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.