Jarosław Śmietana ciężko chory - koncert charytatywny w Warszawie

Newsy
Jarosław Śmietana ciężko chory - koncert charytatywny w Warszawie

15 kwietnia w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się charytatywny koncert dla Jarosława Śmietany, który w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Jarosław Śmietana, jeden z czołowych polskich muzyków jazzowych, przeszedł w drugiej połowie stycznia operację guza mózgu. Zabieg miała miejsce w Bydgoszczy i od tego czasu wybitny gitarzysta nie opuścił szpitala. Stan muzyka, który od 6 marca przebywa w szpitalu w Krakowie, określany jest jako poważny. Śmietanę czeka długa rehabilitacja.

Jak podaje Jazz Forum, Jarosław Śmietana pod koniec roku zaczął narzekać na zmęczenie i bóle głowy. W listopadzie grał ze swoim zespołem na Zaduszkach Jazzowych w Chicago, w grudniu był w Londynie, gdzie brał udział w sesji nagraniowej nowego projektu Nigela Kennedy’ego w studiach Abbey Road. Niestety w trakcie polskiej trasy koncertowej w styczniu, gitarzysta, po pierwszym koncercie w Poznaniu, poczuł się tak źle, że konieczne okazało się badanie tomografem, które wykazało guza mózgu. 21 stycznia Śmietana przeszedł operację w szpitalu w Bydgoszczy.

Operacja się udała, ale pozostał niedowład lewej strony ciała. Jarosława Śmietanę czeka teraz długi okres rehabilitacji.

W związku z tymi wydarzeniami przyjaciele gitarzysty postanowili zorganizować specjalny koncert.

15 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Capitol w Warszawie wystąpią przede wszystkim jego partnerzy ze sceny: Adam Czerwiński, Wojtek Karolak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Antoni Dębski, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński Trio, Paweł Perliński, Kazimierz Jonkisz, Jerzy Małek, Maciej Strzelczyk, Jacek Kochan, Orkiestra Ryszarda Borowskiego i inni.

Koordynatorem koncertu jest Fundacja Polski Jazz. Dochód z koncertu przekazany zostanie Artyście za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej.

Osoby pragnące wesprzeć cel koncertu i pomóc w tej akcji mogą wpłacić dowolną kwotę na konto: Polska Fundacja Muzyczna, ul. Kruczkowskiego 12/2, 00-380 Warszawa, konto: PL 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766, tytułem: Jarek Śmietana.

www.jazzforum.com.pl