Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

Newsy
Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

Jak co roku w kwietniu, w samym sercu Wielkopolski będziemy mieli okazję usłyszeć i zobaczyć wielu znanych i cenionych muzyków. Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą odbędą się w dniach 12 - 14 kwietnia 2013 r.

Siódma edycja będzie obfitowała w niezwykłe muzyczne wydarzenia, wśród których można wyróżnić przede wszystkim: całkowicie bezpłatne warsztaty, które w tym roku poprowadzą Marek Raduli i Thomas Fellow. Dodatkowo konsultacji będą udzielać Krzysztof Ścierański i Przemysław Kuczyński. W tym roku również trzydniowe warsztaty wokalne poprowadzi Grażyna Łobaszewska, wokalistka i kompozytorka.

Uczestnicy zajęć ostatniego dnia imprezy wspólnie wystąpią na scenie, prezentując efekty trzydniowej pracy warsztatowej. Wieczorami odbywać się będą koncerty gwiazd rodzimej sceny muzycznej oraz zagranicznej, prezentacje filmów o tematyce gitarowej i sławny już klub gitary, który od wielu lat jest swoistym sercem imprezy.

Koncertowanie rozpoczną młodzi i zdolni artyści - zespół Eugeniusz Kowalski tworzony przez poznańskich muzyków. Podczas krótkiej działalności udało im się zdobyć II nagrodę w WFFM jak i zdobyć sympatię internautów oraz uznanie muzyków i dziennikarzy muzycznych, w konkursie Skoda Auto Muzyka. Głównym punktem wieczoru będzie mocny gitarowy akcent w najlepszym wydaniu - 12 kwietnia na mosińskiej scenie zagoszczą Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz perkusista Przemysław Kuczyński.

Kolejnego dnia na mosińskiej scenie wystąpi m.in. jeden z najważniejszych zespołów akustycznego jazzu wokalnego - Friend’ n ’Fellow (Niemcy). Jak zapewnia Dionizy Piątkowski "Kto choć raz widział ten duet podczas koncertu, wie, jak wciągające są ich perfekcyjnie zaaranżowane występy. Magiczny głos Constanze Friend i wirtuozerska  gra na gitarze Thomasa Fellowa to gwarancja wielkiego wydarzenia artystycznego". Tego samego wieczoru będziemy świadkami niezwykłego koncertu znanej polskiej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej z muzykami z grupy Ajagore. Po koncercie w Klubie Festiwalowym odbędzie się również spotkanie z artystami.

Ostatniego dnia festiwalu - 13 kwietnia, będziemy mieli okazję wysłuchać koncertowego podsumowania trzydniowej pracy warsztatowiczów, którzy wykonają wspólnie kilka utworów pod czujnym okiem głównego opiekuna tegorocznych warsztatów Marka Radulego oraz Grażyny Łobaszewskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Renata Przemyk, która wystąpi w kameralnym składzie akustycznym wraz z Błażejem Chochorowskim (fretless, gitara akustyczna) i Maciejem Mąką (gitary akustyczne).

12.04.2013 (piątek) - Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina
godz. 18:00 Eugeniusz Kowalski,
godz. 19:00 Marek Raduli, Marek Napiórkowski, Krzysztof Ścierański, Przemysław Kuczyński - "Koncert trzech wielkich gitarzystów"

Bilety - 15 zł

13.04.2013 (sobota) - Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina
godz. 19:00 Grażyna Łobaszewska & Ajagore,
godz. 20:00 Friend'n'Fellow /Niemcy/

Bilety - 30 zł

14.04.2013 (niedziela) - Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina
godz. 19:00 Marek Raduli oraz uczestnicy warsztatów,
godz. 20:00 Renata Przemyk Akustik Trio

Bilety - 30 zł

Karnet na 3 dni w cenie 65 zł.

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to niekomercyjne przedsięwzięcie, tworzone przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Towarzystwo Gitarowe - skupiające pasjonatów gitary i ludzi, którzy z chęcią poświęcają swój wolny czas na tworzenie jedynej w swoim rodzaju imprezy w Wielkopolsce.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

www.gitaramosina.pl