XXVI Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo

Newsy
XXVI Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo

W dniach 12-14 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim odbęzie się 26 edycja Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

XXVI Międzynarodowy Przegląd Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo jest konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły grające muzykę rockową, blues-rockową i jazz-rockową.

W tegorocznym programie przeglądu, oprócz przesłuchań finałowych zakwalifikowanych zespołów muzycznych, odbędą się koncerty laureatów, warsztaty gitarowe oraz przygotowania i realizacji nagrań, a także koncerty The Sound Code, Trzynasta w Samo Południe i G.Wolf oraz gwiazdy przeglądu zespołu Acid Drinkers. Ponadto Koncert na dużym ekranie, wystawa gitar firmy Fender oraz jam session.

Przegląd odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Ostrowskim Centrum Kultury.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 22 marca.

Wszystkie informacje na temat przeglądu oraz karta zgłoszenia znajdują się w regulaminie, który można pobrać TUTAJ.

Program przeglądu:

Piątek, 12 kwietnia 2013 - Ostrowskie Centrum Kultury
19.00 - koncert na dużym ekranie
21.00 - koncert The Sound Code
22.30 - jam session

Sobota, 13 kwietnia 2013 - Ostrowskie Centrum Kultury
9.00-9.45 - rejestracja zespołów konkursowych
10.00 - losowanie kolejności występu
11.00 - warsztaty cz.1
10.30-13.00 - przesłuchania 1 tura
14.00 - warsztaty cz. 2
14.00-17.00 - przesłuchania 2 tura
18.00 - koncert Laureata I Nagrody XXV WŚNR 2012 - Trzynasta w Samo Południe  
19.00 - ogłoszenie werdyktu jury
20.00 - koncert G.Wolf

Niedziela, 14 kwietnia 2013 - Ostrowskie Centrum Kultury
11.00 - warsztaty cz. 3
18.00 - koncert Laureatów I Nagrody oraz Nagrody Publiczności
20.00 - koncert Gwiazdy - Acid Drinkers

Historia  przeglądu "Wszyscy Śpiewamy na Rockowo" w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się w 1988 r. Jest to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Przegląd jest muzycznym konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły rockowe z całej Polski, a od 2007 r. także młodzi muzycy z Niemiec oraz Francji. Od kilku lat Przeglądowi towarzyszą również warsztaty dla instrumentalistów. Warsztaty do tej pory prowadzili: Sławomir Małecki - Zdrowa Woda, Leszek Cichoński oraz Wojciech Hoffmann - Turbo, Marek Raduli, Marek Napiórkowski, Krzysztof Misiak, Beata Polak - Wolf Spider i Armia.

Celem przeglądu jest prezentacja umiejętności warsztatowych i wokalnych młodych muzyków rockowych. Konfrontacją różnorodnych postaw twórczych, inspirowanie do poszukiwań artystycznych, wspieranie i weryfikacja młodych talentów oraz umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności na dużej scenie przed liczną publicznością. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po każdym Przeglądzie jest wydawana płyta CD na której zamieszczane są nagrania wszystkich uczestników imprezy. Jest to z pewnością dodatkowy atut tej imprezy. Wydawnictwo jest rozsyłane do najważniejszych periodyków muzycznych i wielu rozgłośni radiowych.