Historia rocka 5

Newsy
Historia rocka 5
Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie z redaktorem Jerzym Skarżyńskim ilustrowane muzyką historia rocka.

THE DOORS - od roku 1993 w panteonie sław amerykańskiego muzeum Rock and Roll Hall of Fame, piosenki Light My Fire oraz The End zostały umieszczone na liście 500 piosenek które ukształtowały rock, 26 albumów na liście The Billboard 200, 16 singli na liście The Bilboard 100 Hot 100.

Trójka instrumentalistów (czasami angażowano gitarzystów basowych przy nagrywaniu utworów w studio) stworzyła jeden z najbardziej profesjonalnych zespołów instrumentalnych w swoim gatunku. Niezwykle równa, oszczędna i precyzyjna gra, pełna długich instrumentalnych pasaży, stała się znakomitym tłem dla charyzmatycznego wokalisty zwanego Królem Jaszczurem lub Panem Charyzmą.

Rodzice Helena i Raymond Manczarek, emigranci z Polski, od najmłodszych lat dbali o muzyczne wykształcenie ich syna Raya (klawisze) - polski wkład w rozwój światowej muzyki rockowej.. Jim Morrison (autor, wokalista) zawsze powtarzał, że uważa siebie bardziej za poetę niż muzyka. Jego psychodeliczny styl życia stał się modelowy dla obyczajowych rebeliantów. Robert Krieger (gitarzysta) przyszedł na świat jako syn zamożnego doradcy agencji rządowych. Uczył się w wielu szkołach zanim trafił na UCLA, gdzie trzykrotnie zmieniał wydział, ostatecznie wylądował na fizyce. John Densmore (perkusja) - autor książki Riders On The Storm, przedstawiającej historię zespołu.

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na kolejny wykład red. Jerzego Skarżyńskiego z cyklu Ilustrowana muzyk historia rocka. Tematem wykładu nr 5 będzie działająca w latach 1965 -1972 amerykańska grupa rockowa The Doors.

20 luty 2009 (piątek), godz. 18:30. Kryta Pływalnia w Proszówkach + cafe aquarium.

 

{M4_image 0}