Szczegóły nowego albumu Elvis Deluxe

Newsy
Szczegóły nowego albumu Elvis Deluxe

"The Story So Far", nowy album Elvis Deluxe ukaże się 8 kwietnia nakładem Metal Mind.

Trzeci album zespołu zawierać będzie nie tylko utwory, które stanowią esencję stylu grupy, ale także udowodni, że Elvis Deluxe, jak na prawdziwego króla przystało, potrafi także zaskoczyć nowym, świeżym brzmieniem i oryginalnymi pomysłami. Na nowym albumie znajdzie się osiem kompozycji, trzy starsze, niepublikowane wcześniej utwory przeniosą słuchacza o 10 lat wstecz, a pięć nowych ukaże nowe, nieco odmienne oblicze Elvisa. Tak prezentuje się tracklista:

1. Yourgodfreed
2. No Reason
3. Dark Lovers
4. Face It
5. Something To Hide
6. Out Of Life
7. The Hope
8. Search And Destroy (The Stooges cover)

Formacja ujawniła również okładkę płyty, za którą odpowiedzialny był Rafał Wechterowicz: "Wzór klepsydry na okładce ‘The Story So Far' nawiązuje do charakteru tej płyty oraz do upływu czasu" - komentuje zespół - "Elvisowi stuknęło dziesięć lat, piasek całkowicie przesypał się do dolnej bańki klepsydry, przyszedł zatem czas odwrócić ją i kontynuować naszą opowieść. Mam nadzieję, że wystarczy nam zapału, żeby tę klepsydrę przekręcać jeszcze wiele razy. Okładka ‘The Story So Far’ to dzieło naszego starego kolegi Rafała Wechterowicza występującego pod pseudonimem scenicznym Too Many Skulls. Rafał pomagał nam w projektach graficznych od samego początku, czyli od ‘Lazy’. To on jest autorem psychodelicznej wizji lenistwa na wkładce do naszej pierwszej płyty i srebrnego węża na ‘Favourite State Of Mind’. Jako klienci Rafała jesteśmy w doskonałym towarzystwie takich zespołów, jak np. Slayer czy Mastodon."

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Już w marcu zespół zagra pierwsze koncertu koncertową. Plan trasy przedstawia się następująco:

09.03 - Błonie / Bejzment (+ The Stubs, Natural High)
10.03 - Łódź / Granda (+ The Stubs, Rocket Mary)
13.04 - Warszawa / CDQ 10 URODZINY ELVIS DELUXE + "The Story So Far" release party (+Oregano Chino, Natural High, DJ Bigos, DJ St Michal)
19.04 - Lublin / Tektura (+The Stubs)
20.04 - Kraków / Kawiarnia Naukowa (+The Stubs)
21.04 - Sochaczew / Przystań nad Bzurą (+The Stubs, Poison Heart, Government Flu)
21.06 - Jaworzno / METALFEST 2013

Elvis Deluxe to projekt czterech grających "od zawsze" przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do rocka inspirowanego latami ’60. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał i wydał bardzo dobrze przyjęty album "Lazy" (2007), a następnie "Favourite State of Mind" (2011), za który zebrał równie pochlebne recenzje.

Grupa obecnie działa w składzie:

Wojciech "Ziemba" Ziemba - gitara basowa, wokal
Mikołaj "Miko" Malanowski - perkusja
Tomasz "Bolek" Sierajewski - gitara
Wojciech "Bert Trust" Trusewicz - gitara