Free Fall na Desertfest 2013

Newsy
Free Fall na Desertfest 2013

Młodzi podopieczni wytwórni Nuclear Blast dołączyli do składu Desertfest 2013.

Free Fall to powstały w 2009 roku w Sztokholmie klasyczny hardrockowy kwartet, czerpiący z klasyki gatunku, ale nie sugerujący się typowym retro brzmieniem. Sam zespół swoją energetyczną, opartą na mocnym groove muzykę określa mianem "Freedom rock". W październiku formacja podpisała kontrakt z niemieckim gigantem Nuclear Blast, a kilka dni temu światło dzienne ujrzał ich debiutancki album "Power and Volume". na kwiecień i maj zespół zaplanował europejską trasę u boku Witchcraft i Orchid. W jej ramach wszystkie trzy kapele wystąpią w Berlinie na Desertfest 2013.

Do zestawu imprezy dołączyli również Grecy z psychodeliczno/stonerowego 1000 Mods.

Przypomnijmy, że w ramach Desertfest 2013, na scenie klubu Astra Kulturhaus wystąpią również: Unida, Dozer, Naam, Yawning Man, Fatso Jetson, Pentagram, Lonely Kamel, Lowrider, Gentlemans Pistols, Belzebong, Kadavar, Radio Moscow, The Shrine, Lecherous Gaze, Danava, Witchcraft, Cough, Witch Mountain, Alunah, Samsara Blues Experiment, Blues Pills, Orchid, House of Broken Promises,
In-Graved

W sumie zagra ponad 30 zespołów, kolejne nazwy zostaną ujawnione wkrótce.

Druga odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na dwóch scenach klubu Astra. Desertfest 2013 rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa trzy dni.

3-dniowych bilety są już w sprzedaży w cenie 82,50 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2013
25-27. 04. 2013


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.