Kolejne zespoły na Impact Festival 2013

Newsy
Kolejne zespoły na Impact Festival 2013

Newsted, Stereophonics, IAMX, Love and Death znalazły się wśród zespołów, które dołączyły do składu Impact Festival 2013.

Newsted, Stereophonics, IAMX, Negramaro i Love and Death to kolejne kapele w składzie Impact Festival 2013.

Newsted

Polskich fanów Metalliki czeka nie lada gratka - podczas drugiego dnia Impact Festival, 5 czerwca, po raz pierwszy od 1999 roku zagra w Polsce były basista zespołu Jason Newsted. Muzyk, który występował w Metallice w latach 1987-2001, zaprezentuje swój nowy zespół, zwący się po prostu Newsted. Grupa zadebiutowała w styczniu czteroutworową EP-ką "Metal", bardzo przychylnie odebraną przez fanów i krytyków, którzy okrzyknęli ją powrotem do czystego heavy metalu. - Chciałem nagrać utwory szybkie i brzydkie, jak dawna Metallica z czasów "Kill 'em All" czy "Ride the Lightning" - zapewnia. Co ciekawe, Jason jest w zespole nie tylko basistą, ale i wokalistą. Skład uzupełniają perkusista Jesus Mendez Jr i gitarzysta Jessie Farnsworth.

Stereophonics
Kolejną atrakcją drugiego dnia Impact Festival będzie występ Stereophonics, najpopularniejszego obok Manic Streat Preaches współcześnie działającego zespołu z Walii. Autorzy takich przebojów jak "Mr. Writer", "Have a Nice Day" i "Dakota" promować będą swój ósmy już album "Graffiti on the Train" (premiera w marcu).

IAMX
To może być jeden z najbardziej nieprzewidywalnych występów podczas całego Impact Festival. Drugiego dnia imprezy polscy fani będą świadkami niesamowitego show IAMX, solowego projektu Chrisa Cornera, kiedyś liderującego grupie Sneaker Pimps. Muzyki IAMX nie da się ławo sklasyfikować - stanowi połączenie popu, rocka, elektro, awangardy, ballad i estetyki dance.

Negramaro
Włoski sekstet Negramaro może okazać się największym zaskoczeniem drugiego dnia Impact Festivalu. W ojczyźnie o zespole słyszał każdy, bez względu na to, czy ma lat siedem czy siedemdziesiąt - z prostego powodu: jego płyty pokrywają się tam nawet sześciokrotną platyną! Istniejąca od 1999 roku formacja ma już na koncie pięć albumów i mnóstwo przebojów - w jednym z nich, "Senza fiato", wokalistę Giuliano Sangiorgiego wspomogła sama Dolores O’Riordan z The Cranberries! Warto dodać, że Negramaro to pierwsza rockowa grupa z Włoch, która zdobywa międzynarodowy rozgłos, śpiewając wyłącznie w języku ojczystym.

Love and Death
Skład pierwszego dnia Impact Festival został poszerzony o jeszcze jeden zespół - Love and Death, założony przez słynnego Briana "Heada" Welcha, gitarzysty znanego z występów w grupie Korn. Grupa promować będzie debiutancką płytę "Between Here & Lost", która miała swoją premierę w styczniu. Wypełniają ją bardzo ciężkie i intensywne metalowe utwory, wzbogacone o chrześcijańskie teksty.
Występ Love and Death oznacza, że Head pojawi się na scenie pierwszego dnia Impact Festivalu dwukrotnie. Polscy fani będą mieli wyjątkową możliwość zobaczenia go również w składzie grupy Korn.

Przypomnijmy, że Impact Festival 2013 odbędzie się 4 i 5 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie.  Headlinerem pierwszego dnia będzie Rammstein, a drugiego 30 Seconds To Mars.

I dzień: Rammstein, Slayer, Korn, Airbourne, Behemoth, Mastodon, Ghost, Love and Death
II dzień: 30 Seconds to Mars, Paramore, Asking Alexandria, Stereophonics, Newsted, IAMX, Negramaro

 

BILETY

bilet jednodniowy:
209 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
385 zł - trybuny
385 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
880 zł - VIP

karnet:
330 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
583 zł - trybuny
583 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
1350 zł - VIP

UWAGA!!!
**Bilety / Karnety GAEE (płyta early entrance) - uprawniające do wcześniejszego wejścia na teren festiwalu oraz zawierające voucher upoważniający do odbioru w dniu imprezy i na terenie festiwalu pamiątkowego laminatu i koszulki Impact Festival 2013 - dostępne wyłącznie via LiveNation.Pl

 

Strona festiwalu: www.impactfest.pl

Magazyn Gitarzysta jest oficjalnym patronem Impact Festivalu 2013.