John Corabi na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Newsy
John Corabi na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Były gitarzysta i wokalista Mötley Crüe, John Corabi dołączył do grona gwiazd, które wezmą udział w 11 próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

John Corabi był w latach 1992-97 głównym wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. Kiedy w 1992 roku zespół opuścił Vince Neil, jego posadę zaproponowano Johnowi Corabiemu, który w tym czasie współtworzył The Scream. W tym składzie, w 1994 r. grupa wydała album zatytułowany Mötley Crüe, który zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200. Rolling Stone pisał o nowym frontmanie: “Corabi ma imponująco szeroką skalę głosu, która nigdy nie przechodzi w barwę nosową. Każdy tekst potrafi zaśpiewać tak przekonująco, jakby pochodził z głębi jego serca."

W 1997 r. Corabi zdecydował się odejść z grupy. W następnych latach współpracował z wieloma zespołami, m.in. Union, ESP (Eric Singer Project), Twenty 4 Seven czy Brides of Destruction. Nie zaprzestał także współpracy z Mötley Crüe. W 2008 roku, podczas trasy grupy po Karaibach, Corabi dołączył na scenie do Vince‘a Neila i wykonali wspólnie hit AC/DC Highway to Hell. Pod koniec 2012 roku John Corabi wydał swój solowy album "Unplugged“.

Oprócz Johna Corabiego podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie można zobaczyć także gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten oraz Bruce’a Kulicka, byłego gitarzystę KISS.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 r. i zgromadziła 588 gitarzystów. W 2012 r. Hey Joe zabrzmiał na 7273 gitar.

"Trudno będzie nam pobić zeszłoroczny wynik, ale nie o liczby tu chodzi. Zarówno uczestnicy imprezy, jak i ludzie, którzy przychodzą na wrocławski Rynek wesprzeć duchowo Rekordzistów mówią to samo: tej atmosfery nie da się porównać z żadną inną imprezą i żadnym innym festiwalem. Niezwykły klimat wydarzenia udziela się także zagranicznym muzykom, goszczącym na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, którzy opowiadają o nim znajomym. Dzięki takim rekomendacjom znacznie łatwiej nam później zaprosić zagraniczne gwiazdy" - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy i dyrygent gitarowej orkiestry.

Jeśli choć trochę grasz na gitarze - weź instrument, namów znajomych, przyjedź 1 maja do Wrocławia!

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.