H2O wystąpi w Łodzi

Newsy
H2O wystąpi w Łodzi

28 kwietnia w Łodzi, w ramach kolejnej edycji Wunder Wave, wystąpią nowojorczycy z H2O.

W ramach prezentacji dokonań nowojorskiej sceny hardcore punk na minionych edycjach Wunder Wave gościły takie zespoły jak: Agnostic Front, Sheer Terror, Sick Of It All, Madball, Skarhead, SFA., Final Warning, Nausea, The Radicts. Teraz przyszedł czas na H2O. W roli supportu zobaczymy The Corpse, Eye For An Eye i Cymeon-X.

Historia H2O zaczyna się dość nietypowo. Nikt nie spodziewał się, że poboczny projekt założony przez wokalistę Toby Morse'a na co dzień technicznego Sick Of It All i jego kolegów przerodzi w zespół, który odniesie spory sukces na świecie i z powodzeniem będzie koncertował u boku takich sław jak No Doubt, Mighty Mighty Bosstones, Rancid, AFI, Pennywise, Social Distortion. The Misfits czy Dropkick Murphys.

W okresie od 1996 do 2007 roku H2O nagrał cztery albumy dla Blackout!, Epitaph i MCA Records, których dotychczas sprzedano ponad 300.000 egzemplarzy. W 2008 roku nakładem niezależnej wytwórni Bridge Nine ukazał się jak na razie ostatni studyjny album "Nothing To Prove". To najbardziej szczera i osobista płyta w dotychczasowym dorobku nowojorczyków. Teksty utworów dotyczą m.in. śmierci ojca wokalisty i gitarzysty H2O oraz narodzin ich dzieci, bycia straight edge po trzydziestce i odpowiedzialności za swoje czyny. Płytę zamyka utwór "What Happened?" będący dość smutnym komentarzem na temat aktualnej kondycji niezależnej sceny. W tej piosence gościnnie zaśpiewali Lou Koller z Sick Of It All oraz Matt Skiba z Alkaline Trio. "Nothing To Prove" uznawany jest za najbardziej dojrzały album w dyskografii H2O. W realizację płyty zaangażowali się również fani, którzy dograli wokale oraz przygotowali okładkę płyty. Zespół zapowiedział premierę kolejnego krążka na rok 2013.

Muzyka H2O stanowią pomost pomiędzy starą szkołą nowojorskiego grania w stylu Agnostic Front, Gorilla Biscuits, a bardziej melodyjną odmianą punk rocka spod znaku The Descendents czy Token Entry. Obecnie skład formacji stanowią: Toby Morse - wokal, Rusty Pistachio - gitara,wokale, Todd Morse - gitara, Adam Blake - bass i Todd TF Friend - perkusja.  

28.04.2013
Łódź, Dekompresja, ul. Limanowskiego 200

Godzina :19:00

Ceny biletów:

60 zł (przedsprzedaż)
70 zł (w dniu imprezy)

Bilety będą dostępne od 23.02.2013r.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

The Corpse to prekursorzy hardcore zaliczani do najważniejszych grup kreujących ten nurt muzyczny w naszym kraju. Narodziny The Corpse w połowie lat '80 było otwarciem nowego rozdziału rodzimej sceny muzycznej. Od 2011 r. po długiej przerwie zespół jest ponownie w akcji, co może oznaczać, że.... nadszedł czas apokalipsy.

Eye For An Eye - Po rozpadzie Apatii i Złodziei Rowerów to obecnie najważniejszy przedstawiciel zaangażowanej sceny hardcore punk. Grupa powstała w Bielsku-Białej w 1997 roku. W 2000 muzycy nagrali debiutancki album "Fabryka drwin", który wydali własnym sumptem. Od tamtej pory nagrali cztery albumy studyjne oraz split pt "To co nas łączy" z nieistniejącym już zespołem The Hunkies. Dotychczas Eye for an Eye wystąpili w wielu miastach Polski, a także grali sporo za granicą m.in. we Włoszech, Słowacji, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Cymeon-X - Zespół uznawany wraz Ustawą o Młodzieży za głównych propagatorów ruchu straight edge w Polsce. Rozpoczęli działalność w Poznaniu w 1991 roku. Nazwa grupy pochodzi od tytułowego bohatera książki Edmunda Niziurskiego pt. "Osobliwe przypadki Cymeona Maksymalnego". Kapela przestała istnieć w 1994 roku, kilkakrotnie próbowała się reaktywować, by w 2011 roku wydać nową płytę w pierwotnym składzie.