Recital gitarowy Jakuba Kościuszki

Newsy
Recital gitarowy Jakuba Kościuszki

9 marca, w ramach promocji swojej najnowszej płyty "Guitar Recital" we Wrocławiu wystąpi Jakub Kościuszko.

Gitarzysta zagra w sobotę, 9 marca o godzinie 19.00 w sali Starej Giełdy. Będzie to zarazem pierwszy koncert wznowionego cyklu "Podróże Po Strunach im. Marka Długosza" organizowanego od kilkunastu lat przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe.

Można powiedzieć, że Jakub Kościuszko jest gitarzystą, który gra by oddawać hołd innym muzykom, swoim poprzednikom i mistrzom. Jego debiutancka płyta "Here Comes The Silent Dusk" poświęcona była twórczości Marka Pasiecznego. Z kolei na "Guitar Recital" zawarł utwory tych gitarzystów i kompozytorów, którzy mieli największy wpływ na ukształtowanie jego artystycznej wrażliwości. Jak sam przyznaje: "nowy album prezentuje bardzo szeroki repertuar - od Bacha do Pata Metheny`ego. Jest też, ważna dla mnie, muzyka polska w postaci dwóch mazurków Aleksandra Tansmana, jest Jarrett którego wielbię i jest też Piazzolla - właściwie udało mi się zmieścić na tej płycie wszystkich moich muzycznych superbohaterów".

Jednak nie tylko tytuły i nazwiska kompozytorów świadczą o dużym sukcesie tej płyty, tak medialnym, jak i artystycznym. Ważne są również umiejętności samego gitarzysty, a krytycy i dziennikarze zgodnie podkreślają niezwykłość wykonań Jakuba Kościuszki, zachwycając się jego umiejętnością wyrażania głębokich i intensywnych emocji poprzez swój instrument, co udaje się tylko nielicznym gitarzystom. Można się o tym przekonać zwłaszcza podczas występów na żywo, dlatego koncerty Jakuba Kościuszki cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem publiczności.

Jakub Kościuszko jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Był stypendystą Accademii Chigiana w Sienie i laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Ze swoimi recitalami występował w Polsce, Austrii, Niemczech i Holandii. Jako wykładowca i nauczyciel pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie i w szczecińskim Zespole Szkół Muzycznych.

09.03.2013
Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław

godz. 19:00

Bilety: 30/15* PLN (*uczniowie akademii i szkół muzycznych)

do nabycia: Biuro WTG, ul. Ruska 46a/14, tel. 535 35 15 62, ae@gitara.wroclaw.pl
www.ticketpro.pl (salony EMPIK, Media Markt, Saturn)

www.gitara.wroclaw.pl