One wystąpi w warszawskim Hard Rock Cafe

Newsy
One wystąpi w warszawskim Hard Rock Cafe

Już w najbliższy czwartek, 21 lutego, w warszawskim Hard Rock Cafe wystąpi formacja One dowodzona przez młodego gitarzystę Adama Malickiego.

17-letni Adam Malicki nie rozstaje się z gitarą od 6-go roku życia. Uczył się u najlepszych - Ryszarda Sygita Sygitowicza, Piotra Lemańskiego, Michała Mad Mike Jabłońskiego i samego Paula Gilberta i mimo tak młodego wieku zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Gitary Elektrycznej w Londynie, czy zdobywając 1 miejsce i Nagrodę Publiczności w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DAHL.

O Adamie zaczęło być głośno w 2011 roku, kiedy do współpracy przy tworzeniu hymnu dla Euro 2012 zaprosił go Sławomir Kowalewski (Trubadurzy). Powstała piosenka "Europo graj!", w której Adam zagrał na gitarze. Z tej okazji był gościem Odetty Moro-Figurskiej w programie "Pytanie Na Śniadanie". Kilka miesięcy wcześniej gościł również w programie "Kawa Czy Herbata" u Beaty Chmielowskiej-Olech, gdzie poruszany był temat genialnych dzieci.

Od tamtej pory talent Adama przerodził się w utworzoną przez niego grupę One i nagranie autorskiej płyty "Njoyin", której demo zwróciło uwagę Ryszarda Sygitowicza i zachęciło go do współpracy w charakterze producenta debiutanckiego albumu. Niedługo trzeba było czekać, aby utwór "Innocent Romantics" pojawił się na playliście Programu Trzeciego Polskiego Radia i kandydował do Listy Przebojów Programu 3.

Płytę dostrzegło również Radio Dla Ciebie (w ostatnim notowaniu extralisty utwór Njoyin’ uplasował się na 2-giej pozycji) oraz Radiowa Jedynka, a także wiele lokalnych stacji radiowych i internetowych.

Materiału z albumu będzie można posłuchać już w czwartek, 21 lutego w Hard Rock Cafe Warsaw. Koncert poprowadzi redaktor Piotr Baron, a występ zostanie zarejestrowany i w późniejszym czasie wyemitowany na antenie Radiowej Trójki.

W maju zespół One zagra duży koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Radiowej Trójki.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.