Nowy album Robina Trowera

Newsy
Nowy album Robina Trowera

Już za kilka dni ukaże się w Polsce "Roots And Branches" najnowszy krążek Robina Trowera, byłego gitarzysty Procol Harum.

Robin Trower odszedł z Procol Harum blisko 40 lat temu. W tym czasie nagrał 30 albumów solowych i współpracował z innymi artystami, m. in. z Brianem Ferrym. Zabierając się do pracy nad nowym albumem, gitarzysta chciał oddać hołd wielkiej klasyce bluesa i rocka i umieścić na nim same covery - choć w wersji jak najdalszej od oryginału. Projekt nabrał jednak rozmachu i pojawiły się nowe kompozycje utrzymane w podobnym duchu i stylu.

Covery ("Roots" - korzenie) są łagodniejsze i bardziej bluesowe niż oryginały, lecz łatwo sobie wyobrazić jak Elvis Presley, Ray Charles i B.B. King kiwają z zadowoleniem głowami słuchając "Hound Dog", "That's Allright Mama" i "Little Red Rooster". Nowe utwory ("Branches" - gałęzie) idealnie zlewają się ze starszymi. Wśród nich na plan pierwszy wybija się "When I Heard Your Name", łączący w sobie świeżość i dobrze znane brzmienia.

Podczas nagrań w studiu panowała niemal rodzinna atmosfera, gdyż Trowerowi towarzyszyli starzy znajomi: basista Livingstone Brown, klawiszowiec Luke Smith i perkusista Chris Taggart. Gościnnie w dwóch utworach na harmonijce zagrał legendarny Paul Jones. To klasyka w najlepszym wydaniu, jak spotkanie ze starym przyjacielem, który nigdy nas nie zawiedzie.

Tracklista "Roots And Branches":

1. Hound Dog 3:52
2. The Thrill Is Gone 5:33
3. When I Heard Your Name 5:08
4. Little Red Rooster 6:06
5. I Believe To My Soul 4:24
6. Shape Of Things To Come 3:46
7. That's Alright Mama 3:22
8. Save Your Love 7:12
9. Born Under A Bad Sign 3:36
10. Sheltered Moon 5:36
11. See My Life 5:19

Robin Trower - guitar, vocals
Luke Smith - keyboards
Chris Taggart - drums

Płyta trafi do dystrybucji w Polsce 18 lutego dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.