Zobacz nowe video Stevena Wilsona

Newsy
Zobacz nowe video Stevena Wilsona

Można już zobaczyć video promujące najnowszy album Stevena Wilsona "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)", który ukaże się za dwa tygodnie.

Album został zarejestrowany w studiu w Los Angeles, a producentem materiału był Alan Parsons. Stevenowi Wilsonowi towarzyszyło podczas nagrań doborowe grono muzyków: Guthrie Govan (gitara), Adam Holzman (klawisze), Theo Travis (flet / saksofon), Nick Beggs (bas) i Marco Minnemann (perkusja).

Krążek "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" pojawi się w sklepach 25 lutego 2013 nakładem wytwórni Kscope. Płyta ukaże się w kilku formatach - standardowe CD, CD/DVDV media book, Blu-Ray, 2 LP vinyl oraz limitowanej edycji deluxe, zawierającej 4 krążki i 128 stronicowy booklet.

Tracklista:
1. Luminol
2. Drive Home
3. The Holy Drinker
4. The Pin Drop
5. The Watchmaker
6. The Raven that Refused to Sing

Steven Wilson tak opowiadał o płycie: "Tu chodzi bardziej o to, co sobie wyobrażasz niż o to, co widzisz. Uwielbiam opowiadania Edgara Allana Poe'ego i Arthura Machena. To takie makabryczne bajki. I są o wiele bardziej nastrojowe i przerażające niż hollywoodzkie horrory. Przeważa w nich czające się gdzieś głęboko poczucie zagrożenia. Dorastałem w latach 70. i niektóre programy przeznaczone dla dzieci były wtedy bardzo mroczne. Mr Benn czy Bagpuss kryły w sobie ogromne pokłady melancholii, żalu i przerażenia. Dzisiaj pewnie nikt by się nie obruszył, że tego typu programy kierowane są do małych dzieci."

"Po raz pierwszy nagrałem album solowy z solidnym zespołem i być może dzięki temu płyta - choć nadal solowa - okazała się bardziej spójna. A praca z Alanem Parsonsem była ogromnym przeżyciem. Wszyscy moi współpracownicy przewyższają mnie umiejętnościami muzycznymi, więc miło było powierzyć moją muzykę tak utalentowanym ludziom... Kiedy teraz patrzę na tę płytę, widzę solidne dzieło, może najlepsze w moim dotychczasowym dorobku. Zawsze lubię słuchać opinii innych, by móc znaleźć miejsce dla nowego albumu pośród innych moich płyt. Mam nadzieję, że ta znajduje się bardzo blisko szczytu, a może nawet na nim.

Płyta trafia do dystrybucji w Polsce dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Album promuje animowane video do utworu tytułowego, oparte na pracach Hajo Muellera, który odpowiada za oprawę graficzną płyty, w tym wyjątkowego, limitowanego wydania.