Paramore i Asking Alexandria na Impact Festival 2013

Newsy
Paramore i Asking Alexandria na Impact Festival 2013

Paramore i Asking Alexandria to kolejne zespoły które wystąpią w czerwcu w ramach Impact Festival 2013.

Amerykańska grupa Paramore to jedno z największych odkryć światowego rocka ostatnich lat. Choć dotychczasowe trzy płyty w samych Stanach sprzedały się w blisko trzymilionowym nakładzie, o prawdziwej sile zespołu świadczą koncerty. Spora w tym zasługa niezwykle charyzmatycznej Hayley Nichole Williams. Zjawiskowa wokalistka - na scenie mierzący 156 centymetrów wzrostu wulkan energii - czterokrotnie uznawana była przez czytelników magazynu "Kerrang" za najseksowniejszą gwiazdę naszych czasów. Warto dodać, że zespół szczególnie upodobali sobie producenci z Hollywood, regularnie zapraszając go na wszelkiej maści ścieżki dźwiękowe, ze "Zmierzchem" i "Transformers 3" na czele.

Podczas warszawskiego Impact Festival kapela promować będzie swój czwarty album, zatytułowany po prostu "Paramore". Krążek ukaże się w kwietniu, ale już teraz można posłuchać promującego go singla "Now". "To zdumiewający utwór" - piszą zachwyceni krytycy. "Rzadko się zdarza tak efektowne połączenie gitarowej mocy i niczym niewymuszonej chwytliwości".

Powstała w 2008 roku w angielskim Yorku grupa Asking Alexandria ma swoje korzenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale dla jej rosnącego z miesiąca na miesiąc grona fanów zdecydowanie ważniejsze są korzenie muzyczne. Formacja raczej nie owija w bawełnę i atakuje słuchaczy wybuchową miksturą takich stylów jak metalcore i post hardcore, podlaną jednak dość melodyjnym i przebojowym sosem. Z tego względu Asking Alexandria zdobywa uznanie zarówno wśród zwolenników metalu, jak i lżejszych formacji, w rodzaju Linkin Park czy nawet Guns N’Roses. Cechą charakterystyczną jej brzmienia jest też mieszanie bardzo mocnego, chropowatego śpiewu z czystymi partiami - wszystko to zasługa obdarzonego niebywałymi umiejętnościami wokalisty Danny’ego Worsnopa. W Polsce Asking Alexandria promować będzie swój trzeci, niezatytułowany jeszcze album (premiera wiosną).

Przypomnijmy, że Impact Festival 2013 odbędzie się 4 i 5 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie.  Headlinerem pierwszego dnia będzie Rammstein, a drugiego 30 Seconds To Mars.

I dzień: Rammstein, Slayer, Korn, Airbourne, Behemoth, Mastodon, Ghost
II dzień: 30 Seconds to Mars, Paramore, Asking Alexandria

Kolejne zespoły, które zagrają na imprezie poznamy już wkrótce.

DWIE SCENY

Impact Festival 2013 to nie tylko dwa dni! To także dwie sceny. Tak jak w tym roku, tak i w przyszłym - nasz wieloletni partner Eventim reprezentować będzie drugą scenę - Scenę Eventim.

BILETY

Bilety na obydwa dni oraz karnety na całość imprezy są już w sprzedaży.

bilet jednodniowy:
209 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
385 zł - trybuny
385 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
880 zł - VIP

karnet:
330 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
583 zł - trybuny
583 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
1350 zł - VIP

UWAGA!!!
**Bilety / Karnety GAEE (płyta early entrance) - uprawniające do wcześniejszego wejścia na teren festiwalu oraz zawierające voucher upoważniający do odbioru w dniu imprezy i na terenie festiwalu pamiątkowego laminatu i koszulki Impact Festival 2013 - dostępne wyłącznie via LiveNation.Pl

Bilet za 150 zł?

Już o północy (z 6-ego na 7-ego lutego) do sprzedaży trafi pula biletów promocyjnych! Pierwsze sto osób będzie mogło kupić bilet na płytę (na dowolnie wybrany dzień) w specjalnej cenie 150 zł. Oferta ważna tylko przez 24 godziny i jest dostępna wyłącznie w sprzedaży internetowej - na www.Eventim.pl i www.LiveNation.pl.

Strona festiwalu: www.impactfest.pl

Magazyn Gitarzysta jest oficjalnym patronem Impact Festivalu 2013.