Koncert ku pamięci Jaremy Klicha

Newsy
Koncert ku pamięci Jaremy Klicha

Wspominając zmarłego niedawno Jaremę Klicha, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe zaprasza 28 lutego na koncert poświęcony jego pamięci.

Koncert odbędzie się w czwartek, 28 lutego w sali koncertowej Impartu.

Jarema Klich był cenionym gitarzystą klasycznym i członkiem założycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Zmarł 10 stycznia 2013 roku w wieku 44 lat. Nie miał bogatego dorobku płytowego, ale pozostawił po sobie wiele nagrań, wywiadów, recenzji i anegdot, które razem tworzą spójny portret Jaremy jako artysty nieprzeciętnego, o wyrafinowanym guście muzycznym i poczuciu humoru. Wszystkie te materiały zostaną zaprezentowane w przerwach koncertu w postaci prezentacji audiowizualnej.

Dla Jaremy Klicha zagrają jego wieloletni przyjaciele, znakomici gitarzyści, z którymi występował, tworzył i których muzykę podziwiał, tak prywatnie, jak i zawodowo, dając temu wyraz w swoich recenzjach i felietonach. Na scenie zobaczymy między innymi: Marcina Olaka, Krzysztofa Pełecha, Remigiusza Szumana, Sławomira Dolatę, Roberta Hornę, Agatę Teodorczyk.

Koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac Katarzyny Klich pt. "O świcie", przedstawiającej kolekcję rysunków i obrazów o tematyce muzycznej. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00, a wystawę będzie można oglądać w Galerii ImpArt do końca marca 2013 roku.

Dochód z biletów zostanie przekazany rodzinie Jaremy Klicha.

28.02.2013,
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
godz. 19:00


Bilety: 15* / 30 zł
* uczniowie akademii i szkół muzycznych

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Współorganizator: BF Impart 2016

Bilety do nabycia:
Biuro WTG, ul. Ruska 46a/14, tel. 535 35 15 62, ae@gitara.wroclaw.pl
Kasa Impart, ul. Mazowiecka 17, tel: 71 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl
www.tbox24.pl
www.ticketpro.pl (salony EMPIK, Media Markt, Saturn)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Jarema Klich był cenionym gitarzystą klasycznym, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z którą już jako adiunkt związany był do końca życia. Uczył również w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Był laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych i gościem prestiżowych europejskich festiwali we Francji, Czechach, Holandii i Danii. Koncertował niemal w całej Europie, a także w Egipcie, Indonezji, Tajlandii, Malezji, Singapurze i Chile. Współpracował z czołowymi postaciami polskiej muzyki m.in. z Ewą Małas-Godlewską, Stefanią Toczyską, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim czy Krzysztofem Pełechem, z którym nagrał dwie płyty. Był autorem cyklu opowiadań pt. "Portret Briana Brei" wydanego przez Wydawnictwo Marina.  

Katarzyna Klich jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. Aleksandra Dymitrowicza, a także prof. Krzysztofa Skarbka, prof. Zdzisława Nitki i ad. hab. Łukasza  Morawskiego. Swoje prace wystawiała w Galerii BWA we Wrocławiu, Galerii "Zadra" w Warszawie i w Gminnym Centrum Kultury w Iwinach. Jest autorką ilustracji do książki swojego męża, Jaremy Klicha, zatytułowanej "Portret Briana Brei".