Jennifer Batten na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Newsy
Jennifer Batten na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Charyzmatyczna gitarzystka Jennifer Batten do 2009 roku grająca u boku Michaela Jacksona wystąpi we Wrocławiu w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Batten dołączyła do grupy Jacksona w 1987 roku, przy okazji trasy koncertowej Bad i została w zespole już do końca kariery mistrza muzyki pop.
Można śmiało powiedzieć, że przez 10 lat przypadających na szczytowy okres współpracy z Michalem Jacksonem, Jennifer Batten była współtwórcą scenicznego sukcesu króla popu. Zagrała z nim najważniejsze światowe trasy koncertowe oraz nagrała płyty, które przeszły do historii muzyki.

Uczestniczyła ponadto w nagraniach takich artystów jak Jeff Beck, Carmine Appice, Michael Sembello, Carl Anderson, a także przy rejestracji debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała również w teledyskach Michaela Jacksona, Jeffa Becka, Natalie Cole i Sary Hickman. Pracowała także jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy. W 2009 czytelnicy czasopisma Guitar Player wybrali ją najlepszą gitarzystką świata, a był to rok, w którym w innych kategoriach czołowe miejsca zajęli m.in. Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes czy Derek Trucks.

Pierwszego maja Jennifer Batten zagra wraz z gitarową orkiestrą prowadzoną przez Leszka Cichońskiego na wrocławskim Rynku.

Podczas zeszłorocznej imprezy Hey Joe zagrało wspólnie 7273 gitarzystów. Gitarowy Rekord Guinnessa po raz kolejny został pobity. Cztery najlepsze wyniki na świecie w równoczesnym graniu na gitarze należą do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok później pojawiło się 4597 osób. W następnym roku "Hey Joe“ zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10 urodziny, a gitarowa orkiestra liczyła 7273 osoby.

Również w tym roku  czekamy 1 maja na wrocławskim Rynku na wszystkich chętnych pragnących wspólnie ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa!

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl