AmetriA pokazuje Kły

Newsy
AmetriA pokazuje Kły

15 marca 2013 roku do polskich sklepów trafi nowa płyta warszawskiej formacji AmetriA zatytułowana "Kły".

Z kolei 18 lutego do rozgłośni radiowych trafi singel zatytułowany "Zbrodnia".

Tracklista:

01. Korzenie
02. Zbrodnia
03. Sam
04. Z twojej krwi
05. u.n.w.k.n.
06. Fear
07. Pierwszy raz
08. Front
09. Nieczyste sumienie
10. Czarny-biały
11. Outro
12. Ile bólu (bonus track)
13. Gniew (bonus track)

Zespół działa od roku 1993, pierwszy sukces przyszedł z rokiem 1998, w którym AmetriA zdobyła 1 miejsce na XIII Piastowskiej Wiośnie Muzycznej. Nagrodę przyznali Marek Wiernik i Artur Orzech. Po wygraniu przeglądu zespołem zainteresowali się wydawcy, czego efektem było ukazanie się debiutanckiej płyty Ametrii zatytułowanej "Tattoo" wydanej przez firmę fonograficzną MIL. 

Przez 20 lat działalności AmetriA wystąpiła na wielu trasach koncertowych i koncertach w całej Polsce grając z takimi zespołami jak: Slayer, Limp Bizkit, L’Esprit du Clan (Francja), Born From Pain (Holandia), Illusion, Acid Drinkers, Frontside, None, Hunter, Hedfirst, Lipali, Pogodno, IRA, Coma, Fear Factory, Sick of it All, Amorphis, Luxtorpeda. W sierpniu 2005 zespół wystąpił na największym polskim festiwalu muzycznym Przystanek Woodstock, co zaowocowało nominacją do nagrody "Złotego Bączka 2005" przyznawaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krążek "Nowy dzień" został nominowany do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii "heavy metal". Album "Piatek3nastego" nominowano do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii "rock/metal" u boku takich zespołów jak TSA, Acid Drinkers, Vader i Behemoth. Utwór "Hiszpański Hicior", przez 8 tygodni znajdował się na 1 miejscu listy Radia 94 (ANTYRADIO), i był kompozycją, która najdłużej utrzymywała się w czołówce listy w roku 2004.

Obecny skład zespołu:
Jakub "Qbx" Łuczak - gitara, wokal
Piotr "Piter" Szczęk - bas, wokal
Rafał "Tobi" Tobjasz - perkusja
Patryk "Cola" Gumkowski - gitara,wokal

http://www.facebook.com/ametriaband

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.