Depeche Mode wraca z Delta Machine

Newsy
Depeche Mode wraca z Delta Machine

"Delta Machine" - taki tytuł nosi najnowszy album Depeche Mode, który ukaże się już 26 marca.

Premierę trzynastego studyjnego krążka Depeche Mode zaplanowano na 26 marca. Płyta ukaże się nakładem Columbia Records/Sony Music. Materiał nagrywany był przez ponad rok w Santa Barbara w Kalifornii i w Nowym Jorku. Produkcją krążka zajął się Ben Hillier a całość zmiksował stary znajomy kapeli - Flood.

"Delta Machine" ukaże się w postaci standardowego CD oraz w specjalnej, ekskluzywnej wersji Deluxe. Ta obowiązkowa pozycja dla wszystkich kolekcjonerów będzie zawierać cztery dodatkowe utwory i 28-stronicową książeczkę za zdjęciami współpracującego z zespołem od wielu lat Antona Corbijna.

Już w piątek, 1 lutego, będzie można obejrzeć video do pierwszego singla promującego "Delta Machine", zatytułowanego "Heaven". Singiel ukaże się w trzech wersjach. Wydanie podstawowe CD będzie zawierać, oprócz utworu tytułowego również kompozycję "All That's Mine", która nie pojawi się w regularnym programie płyty. Maxi CD singiel, oraz wersja LP będzie zawierać cztery remiksy utworu "Heaven".

Martin Gore: "Tworzenie tego albumu było trudne, ponieważ chciałem osiągnąć na nim możliwie najbardziej nowoczesne brzmienie. Pragnę, aby ludzie słuchając tego albumu odnajdywali wewnętrzny spokój. Jest w nim coś magicznego."

Dave Gahan: “Praca nad tym krążkiem całkowicie zmieniła nasze podejście do sposobu tworzenia. Gdy dochodzimy do punktu, w którym nasza muzyka zaczyna brzmieć zbyt normalnie, mieszamy wszystko, aż otrzymujemy typowe brzmienie Depeche Mode. W przypadku Delta Machine było tak samo i nie mogę się doczekać kiedy nasi fani usłyszą efekt końcowy."

Wkrótce po premierze "Delta Machine", Depeche Mode wyruszą w europejską trasę koncertową, w ramach której z 34 koncertami zawitają do 25 krajów. W tym zestawie nie mogło zabraknąć Polski. Anglicy wystąpią 25 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tracklista “Delta Machine":

1. Welcome To My World
2. Angel
3. Heaven
4. Secret To The End
5. My Little Universe
6. Slow
7. Broken
8. The Child Inside
9. Soft Touch / Raw Nerve
10. Should Be Higher
11. Alone
12. Soothe My Soul
13. Goodbye        

Deluxe edition:

CD2
1. Long Time Lie
2. Happens All The Time
3. Always
4. All That’s Mine